سه شنبه ۱۹ تير ۱۴۰۳ ۱۲:۴۳
۰
فرمانده سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان:

تفکر بسیجی نقطه شفابخش است

فرمانده سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان گفت: بسیج از اوایل انقلاب تاکنون در دفاع مقدس، فتنه‌ها راهبردهای دشمن را خوب خنثی کرد و در برابرشان ایستادگی کرد که بصیرت ضرورت کار بود.  
تفکر بسیجی نقطه شفابخش است
به گزارش پایگاه خبری پهره؛ سردار سرتیپ پاسدار احمد شفائی در نشست تخصصی شورای مجامع بسیجیان سپاه‌های شهرستانی و نواحی مقاومت جنوب استان در دانشگاه ولایت شهرستان ایرانشهر ضمن قدردانی از زحمات متولیان امر در برگزاری جلسه بیان کرد: ماه محرم ماه ایستادگی، مقاومت و امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر است که خدمت همه شما عزیزان تسلیت عرض می‌کنم.
 
 وی افزود: به برکت هوشمندی‌های امام و اقدامات حکیمانه آن بزرگوار تفکر و گفتمان بسیجی از آغاز مبارزات امام راحل در مجموعه کشور نهادینه شد.
 
 این مقام مسئول ادامه داد: با تدابیر هوشمندانه و حکیمانه امام راحل نقشه‌ها و دسیسه‌های شوم دشمنان نقش‌برآب شد و دشمن‌های قسم‌خورده این آب‌وخاک متلاشی شدند و انقلاب اسلامی به مسیر نورانی خود ادامه داد و فرهنگ و تفکر بسیجی اثر بسیار ویژه‌ای داشت.
 
 وی اضافه کرد: انقلاب اسلامی بر خلاف بسیاری از انقلاب‌های پر زور که دچار صدها فتنه شدند همچون همیشه به مسیر خود ادامه داده و می‌دهد و دشمنان انقلاب نیز پیوسته دچار شکست می‌شوند و آسیب جدی می‌بینند.
 
 سردار شفائی عنوان کرد: همه توفیقات ارزشمندی که تاکنون کسب کردیم به دلیل تفکر و فرهنگ باارزش بسیجی بوده و همه می‌دانید بسیج بر پایه منطق قوی نه بر پایه احساس است.
 
 وی تصریح کرد: یکی از پایه‌های بسیار مهم و اثرگذار و ریشه‌دار در حوزه منطق بسیج به احساس مسئولیتی که داریم برمی‌گردد و انسان موجودی مسئول بوده که احساس مسئولیت دارد.
 
 فرمانده سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: احساس مسئولیت بسیار مهم است و برداشت ما این بوده که بسیجیان در طول بازه زمانی طولانی که حضور داشتند و بسیاری از عقلای دنیا واقف هستند که تفکر بسیجی نقطه شفابخش بوده پس احساس مسئولیت و مسئولیت‌پذیری یکی از پایه‌های منطق بسیج است.
 
 وی ادامه داد: در حقیقت پایه‌های منطق پایدار بسیج بصیرت و روشن‌بینی است.
 
 سردار شفائی اظهار کرد: اگر در این عرصه زمان، دشمن را نشناسیم و ظرفیت‌ها را نادیده بگیریم و تهدیدات و آسیب‌ها را خوب درک نکنیم و ابزارهای مناسب مقابله با دشمن را متوجه نباشیم قطعاً نمی‌توانیم فرهنگ ارزشمندی را در جامعه ترویج داد.
 
 وی گفت: بسیج از اوایل انقلاب تاکنون در دفاع مقدس، فتنه‌ها راهبردهای دشمن را خوب خنثی کرد و در برابرشان ایستادگی کرد که بصیرت ضرورت کار بود.
 
 این مقام مسئول تصریح کرد: ظرفیت‌های بسیج حاکی از بهترین‌ها و نخبه‌ها و اندیشمندان بسیجی و صاحبان فکر و ایده که در قالب مجامع بسیجیان در سطوح مختلف در سطح شهرستان، استان و کشور دور هم جمع می‌شوند و نتیجه این اقدامات گفتمان‌سازی و مطالبه‌گری می‌شود.
 
 وی ادامه داد: کار شما بسیجیان خیلی ارزشمند و کتری ماندگار بوده و مهم آن است که موضوع را به‌خوبی تبیین کنیم.
 
 فرمانده سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: جریان فکری ۴ الی ۸ سال مسئولیت اجرا بر عهده و بعد جریان بعدی متناسب با انتخاب مردم؛ اما تشکیلات مقدسی که ماندگار، پایه‌دار و احساس مسئولیت می‌کنند بسیج است که باید تأثیرگذار و ماندگار باشند و کمک‌کننده، تعیین‌کننده و تمام‌کننده بوده است.
 
 وی عنوان کرد: در حقیقت بسیج در عرصه هیئت اندیشه‌ورز کمک‌کننده است و ۶ کارگروه اقتصادی و زیر ساخت، فرهنگ و اجتماعی، علمی، امنیتی و حقوقی، فضای مجازی و رسانه تمرکز کنیم و باتوجه‌به اقتضائات شهرستان و کار کارشناسی ویژه و تمرکز قابل‌قبول و با محوریت دانش و علم است که قدرتمند شویم و قدرتمندتر از آن قدرتمند شدن ایران اسلامی بوده که کار شما بسیجیان است که دلسوز، باایمان هستید.

 وی عنوان کرد: با همین روند همچون سال‌های گذشته حتماً قوت بگیرید تا به‌جای خوب برسیم و ظرفیت‌های زیادی در استان داریم اگر امسال شما کمک نکنید قطعاً از این ظرفیت‌ها به طور کامل استفاده نمی‌شود و با هماهنگی افزون‌تر دست‌به‌دست هم مسائل را خوب بشناسیم و برای مسائل راهکار ارائه بدهیم و یقین بدانیم متولیان هم مطالبه‌گر منصف و جدی و پرانگیزه باشند.
 
 انتهای خبر/
کد مطلب: 431633
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *