دوشنبه ۱۸ تير ۱۴۰۳ ۰۹:۴۰
۰
معاونت استاندار و فرماندار ویژه ایرانشهر:

شهرستان ایرانشهر سرزمین ظرفیت‌های کشاورزی است

معاونت استاندار و فرماندار ویژه ایرانشهر گفت: این شهرستان سرزمین ظرفیت‌های کشاورزی است و نباید ذره ای از این خاک حاصلخیز بی بهره بماند.
شهرستان ایرانشهر سرزمین ظرفیت‌های کشاورزی است
مهرداد جهان‌دیده در گفتگو با خبرنگار پهره بیان کرد: کشاورزان تامین کننده نیازمندی های سفره مردم هستند و باید مورد حمایت قرار گیرند

وی افزود: از آن جایی که از دیر باز کشاورزی جایگاه ویژه ای در تولید، معیشت و اشتغال داشته و سرزمین و فرهنگ ایران با کشاورزی پیوند عمیقی دارد پس می‌توان گفت که امروز یکی از ارکان پيشرفت تولید و اقتصاد به شمار می آید.

این مقام مسئول ادامه داد: شهرستان ایرانشهر سرزمین ظرفیت‌های کشاورزی است و نباید ذره ای از این خاک حاصلخیز بی بهره بماند.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ایرانشهر خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه کشاورزی امروز از حالت سنتی خارج شده و این امر می‌تواند به عنوان یک مزیت باشد لذا می‌طلبد که مدیریت جهاد کشاورزی در غالب آموزش‌ و تکنولوژی های روز آگاهی بیشتری در اختیار کشاورزان قرار دهستان شرایط کشت محصولات زراعی و باغی در این منطقه شکوفا شود.

جهان‌دیده عنوان کرد: کشاورزی یکی از مشاغل سخت است که گاها به خاطر شرایط نامساعد جوی و یا عدم آگاهی در کشت برخی از محصولات کشاورزان دچار ضرر و زیان می شوند که به این گونه خسارات باید رسیدگی شود و همچنین دست واسطه گران و یا همان دلالان در بحث خرید محصولات کشاورزی کوتاه و سود آن به جیب کشاورزان برود.

انتهای خبر/
کد مطلب: 431630
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *