پنجشنبه ۷ تير ۱۴۰۳ ۲۲:۵۲
۰
رئیس مرکز رشد و صنایع خلاق دانشگاه ولایت شهرستان ایرانشهر:  

انتخابات نشان از اهمیت رأی و اراده مردم است

رئیس مرکز رشد و صنایع خلاق دانشگاه ولایت شهرستان ایرانشهر گفت: انتخابات ها برگزاری‌شان در نظام جمهوری اسلامی نشان از مردم‌سالاری و اهمیت رأی و اراده مردم است.  
الهی بخش گوری در گفتگو با خبرنگار پهره بیان کرد: برای دومین بار است که بر اساس اصل ۱۳۱ قانون اساسی در مملکت ما ایران اسلامی انتخابات زودهنگام برگزار می‌شود و علتش هم این بوده که ما شهادت رئیس‌جمهور محترم شهید آیت‌الله رئیسی در سانحه هوایی داشتیم.
 
 وی با بیان اینکه طبیعتاً هر انتخابی برای رسیدن یک شرایط مطلوب و رشد و توسعه جامعه است، افزود: از همین رو انتخاب رئیس‌جمهور به‌عنوان بالاترین شخص اجرایی کشور از اهمیت بسیار والایی برخوردار بوده است.
 
 این عضو هیئت‌علمی دانشگاه ولایت ایرانشهر ادامه داد: در دیدار اخیر مقام معظم رهبری به مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) اشاره داشتند به حماسه باشکوه مردم ایران اسلامی در تشییع رئیس‌جمهور و همراهان شهید او، خوب طبیعتاً این حماسه بنا به فرمایش ایشان زمانی تشکیل خواهد شد که مردم دوباره بیایند پای صندوق‌های رای و سرنوشت خودشان را به دست بگیرند.
 
 وی عنوان کرد: طبیعتاً اگر مردم آنچه را که ما از گذشته مردم سراغ داریم مخصوصاً مردم استان سیستان و بلوچستان مردمی بودند که همیشه بالاترین آمار مشارکت در انتخابات را داشتند و دارند طبیعتاً در این برهه حساس از تاریخ نظام جمهوری اسلامی این مردم همان مردمی هستند که درگذشته بالاترین آمار را داشتند و در این برهه از برهه حساس نظام قطعاً با همان نگاه و دیدگاه و به جهت اینکه رای آنها پشتوانه‌ای برای نظام و پشتوانه برای بسیاری از اتفاقات بزرگ آینده است همچنان همراهی خواهند کرد.
 
 گوری ادامه داد: چرا که این مردم، مردم مسلمانی هستند و معتقدند بر اینکه حب الوطن من الایمان یکی از اصولی بوده که پذیرفتند و به آن معتقد هستند و تا پای جان برای ایران اسلامی مردم تلاش خواهند کرد.
 
 وی با بیان اینکه چرا مشارکت خوب، تصریح کرد: طبیعتاً برقراری عدالتی که از راه‌های مشارکت و انتخاب اصلح در راستای افزایش نظام‌جمعی بر عملکرد مسئولان، کاهش فساد، توزیع عادلانه قدرت، شناخت در امور، افزایش اعتماد عمومی، کاهش تعارضات اجتماعی، افزایش وحدت و انسجام، بالارفتن مشروعیت و مقبولیت نظام، افزایش قدرت چانه‌زنی نظام در سیاست‌های بین‌المللی است و اینها را می‌توانیم به‌عنوان گوشه‌ای از اهمیت مشارکت مردم در انتخابات اشاره کنیم.
 
 گوری عنوان کرد: انتخابات ها برگزاری‌شان در نظام جمهوری اسلامی نشان از مردم‌سالاری و اهمیت رأی و اراده مردم است.
 
 استاد دانشگاه ولایت شهرستان ایرانشهر خاطرنشان کرد: کشور ما یک کشور اسلامی بود و طبیعتاً این یکی از مواردی بوده که به‌عنوان یکی از اموراتی است که بسیار اهمیت دارد و مردم به آن توجه خواهند داشت.
 
 وی اظهار کرد: امیدواریم که همچنان مردم همچون گذشته پای نظام و ارزش‌های نظام بودند این بار هم همچنان در واقع لبیک خواهند گفت به ندای مولا و مقتدای ایشان و ان‌شاءالله حماسه‌ای دیگر خواهند آفرید.
 
 انتهای خبر/
کد مطلب: 431592
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *