سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ۱۰:۵۲
۰
امام‌جمعه موقت زابل:

روز عرفه فرصتی برای شناخت توحید ناب است

امام‌جمعه موقت زابل گفت: روز عرفه یکی از مهم‌ترین روزها در تعیین سرنوشت انسان و فرصتی برای شناخت توحید ناب است.
روز عرفه فرصتی برای شناخت توحید ناب است
به گزارش پایگاه خبری پهره، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سید قاسم هاشمی امین در گفتگو با خبرنگار اوشیدا بیان کرد: روز عرفه روزی است که سیدالشهدا (علیه‌السلام) حرکت خود را از مکه به کوفه آغاز کردند که شاید یکی از عظیم‌ترین و پیچیده‌ترین امتحانات امت بود.

 وی افزود: یکی از امتحانات در حرکت سیدالشهدا (علیه‌السلام) این است که در ولایت و ولایت‌مداری و پذیرش ولایت شعار هرچند هم خوب باشد مهم نیست مهم شعار همراه با عمل است.

 حجت‌الاسلام‌والمسلمین هاشمی امین ادامه داد: نهم ذی‌الحجه روز عرفه است این روز یکی از مهم‌ترین روزها در تعیین سرنوشت انسان است. فرصتی است برای شناخت توحید ناب چرا که وقتی دعای عرفه را می‌خوانیم به ما یاد می‌دهد که چگونه از آفرینش پی به خالق آفرینش ببریم و مضامین زیادی در این دعا وجود دارد. روز عرفه روز شناخت انسان کامل است.

 وی تصریح کرد: روز عرفه روز پیوند با امام‌ زمان است. بر طبق روایات هر ساله امام‌زمان(عج) در روز عرفه و صحرای عرفات حضور دارند و حاجی وقتی در صحرای عرفات قرار می‌گیرد باید یقین داشته باشد که امام‌زمان(عج) هم در آنجا حضور دارد و باید چشم دل و چشم بصیرت داشته باشیم تا مولایمان را ببینیم.

 امام‌جمعه موقت زابل خاطرنشان کرد: روز عرفه فرصتی است به‌اندازه کل ماه مبارک رمضان برای مغفرت و رحمت الهی، روز درخواست از خداوند متعال است. در روز عرفه زیارت اباعبدالله الحسین است و خداوند ابتدا به زوار حسینی نگاه می‌کند.

 وی گفت: دعای عرفه امام حسین علیه‌السلام در صحرای عرفات پرمعناست، عاشقانه و عارفانه است و باید در آن تأمل کرد و فرازهایی زیبای مناجات امام حسین علیه‌السلام با خداوند متعال را بخوانیم و به معانی آن توجه کنیم و مؤمنان قطعاً در روز عرفه برای هدایت و عاقبت‌به‌خیری عزیزان و همنوعان خود دعا می‌کنند و نباید فراموش کنیم که در این روز دعای مخصوص برای حضرت صاحب‌الزمان عج و منتقم شهدای کربلا، خواهد بود.

انتهای خبر/
کد مطلب: 431566