سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ۱۰:۴۹
۰
تجربه مشترک دو نسل؛

دهه ۶۰ و نسل امروز دردی مشترک دارند

نسل‌های ۱۳۶۰ و ۱۴۰۳ یک درد مشترک دارند و آن هم این است که هر دو نسل سیاه‌پوش رئیس‌جمهوری منتخب شده‌اند.
دهه ۶۰ و نسل امروز دردی مشترک دارند
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پهره به نقل از «عصرهامون»، مردمان سال‌های ۱۳۶۰ و ۱۴۰۳ یک درد مشترک دارند. هر دو نسل سیاه‌پوش رئیس‌جمهوری منتخب شده‌اند و وقتی انتظارات نسل ۶۰ را با مردم حال مقایسه می‌کنیم به وجه مشترکات زیادی در بین این دو نسل روبه‌رو می‌شویم.
 
ایران اسلامی بعد از سال ۱۳۶۰، تازه طعم خدمت صادقانه مقام اول اجرایی کشور را می‌چشید؛ پیشرفت جهشی، پروژه‌ها و برنامه‌های کشور که باروحیه خستگی‌ناپذیر شهید جمهور آقای رئیسی و دولت او صورت می‌گرفت، مردم را به این باور رسانده بود که در ناامیدی‌های دولت‌های قبل می‌توان امیدوار شد.
 
در این شرایط با آسمانی شدن شهید جمهور و هیئت همراه او، انگار تازه مردم متوجه شدند که چه نعمتی را از دست دادند، با پر کشیدن شهید رئیسی یک الگوی خدمت صادقانه و خستگی‌ناپذیر در کشور برای مردم ترسیم شد.
 
تشابه دو نسل ۱۳۶۰ و ۱۴۰۳، در ازدست‌دادن یک نعمت بسیار گران‌بها است
 
یاسر حسینی کارشناس سیاسی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری «عصرهامون»، بیان کرد: مردم در سال ۶۰ می‌گفتند رئیس‌جمهوری می‌خواهیم که برای مردم کار کند؛ مردم سال ۱۴۰۳ هم رئیس‌جمهوری می‌خواهند که خدمت به مردم را افتخار خود دانسته و با جان‌ودل برای مردم باشد.
 
وی افزود: نسل ۶۰ می‌گفتند رئیس‌جمهوری می‌خواهیم که مکتبی و پیرو نهضت امام حسین باشد و در مقابل نسل ۱۴۰۳ نیز رئیس‌جمهوری می‌خواهند که دنیا را به عقبی نفروشد و حسینی باشد.
 
این کارشناس ادامه داد: مردمان دهه ۶۰ یکی دیگر از ویژگی‌های رئیس‌جمهور منتخب خود را این‌گونه بیان کردند که برای رفاه محرومیت‌ها تلاش کند و در ۱۴۰۳ می‌خواهند رئیس‌جمهوری داشته باشند که خستگی را خسته کند.
 
وی تصریح کرد: در سال ۶۰ مردم یکی از انتظاراتی که از رئیس‌جمهور خودشان داشتند این بود که حامی محرومان و ضد مستکبران باشد. در مقابل مردمان این نسل نیز رئیس‌جمهوری می‌خواهند که در سیل و زلزله با محرومان و مستضعفان همنشین شود و همواره در میدان باشد.
 
حسینی خاطرنشان کرد: در نسل مردمان دهه ۶۰ ریاست‌جمهوری می‌خواستند که در برابر فشار طبقات خاص و متنفذین، ثابت‌قدم باشد و در سال ۱۴۰۳ رئیس‌جمهور می‌خواهند که با تبعیض و فساد مبارزه کند.
 
وی افزود: دهه شصتی‌ها رئیس‌جمهوری می‌خواستند که دلسوز و ازخودگذشته باشد، در مقابل نسل ۱۴۰۳ نیز به کسی رأی می‌دهند که روز جمعه هم برای سرکشی به مردم و رفع محرومیت آرامش را از خود و خانواده‌اش سلب کند.
 
این کارشناس سیاسی بیان کرد: یکی از ویژگی‌های دیگری که این دو نسل بیان کرده‌اند این است که دهه ۶۰ رئیس‌جمهوری می‌خواهند که برای مردم کار کنند و وقف مردم باشد در مقابل نسل کنونی نیز انتظاری که از کاندیداهای ریاست‌جمهور دارند این است که رئیس‌جمهور فراری از مردم را نمی‌خواهیم کسی را می‌خواهیم که مانند شهید رئیسی در میدان باشد و همواره دغدغه رفع مشکل مردم را داشته است.
 
 وی با اشاره به یکی دیگر از ویژگی‌هایی که این دو نسل برای ریاست‌جمهوری بیان کردند، اذعان کرد: رئیس‌جمهور آگاه به مشکلات جامعه باشد و خود را سپر بلای مشکلات کشور قرار دهد. نسل ۱۳۶۰ یکی از انتظاراتی که از رئیس‌جمهور منتخب خویش داشتند این بود که آینده‌ساز و مکتبی باشد نه آینده فروش، در مقابل نسل کنونی نیز چنین انتظاری را از ریاست‌جمهوری دارند که رئیس‌جمهور نیز آینده و مصلحت کشور برایش مهم و در الویت باشد.
 
 حسینی در پایان یکی از ویژگی‌هایی رئیس‌جمهور منتخب که در هر دو نسل مشترک بود را فردی اهل کار و تلاش شبانه‌روزی و فردی که لحظه‌ای از خدمت به مردم دست نکشد، دانست.
 
 انتهای خبر/ https://asrehamoon.ir/vdcgty9qnak93t4.rpra.html
 
کد مطلب: 431563