سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ۰۰:۰۳
۰
معاونت استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ایرانشهر:

۲۷ دوربین پایش تصویری در ایرانشهر نصب شد

معاونت استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ایرانشهر گفت: ۲۷ عدد دوربین پایش تصویری در این منطقه نصب شد.
۲۷ دوربین پایش تصویری در ایرانشهر نصب شد
مهرداد جهان‌دیده در گفتگو با خبرنگار پهره ضمن تسليت شهادت رئیس جمهور و یاران باوفایش بیان کرد: یکی از خصوصیات بارز رئیس جمهور آیت الله رئیسی انجام امورات به صورت جهادی بود تا مردم در کم‌ترین زمان نتیجه اقدامات صورت گرفته از سوی مسئولین را لمس کنند و کارها نباید روی زمین مانده باشد،  ما مسئولین هم راه و منش رئیس جمهور شهید را این گونه ادامه دهیم.

وی افزود: معضل ترافیک در شهرهای بزرگ روز به روز در حال افزایش است و ایرانشهر به عنوان دومین شهرستان بزرگ استان سیستان‌وبلوچستان نیز دچار چنین مشکلاتی بوده ضمن اینکه جمعیت شناور هر روزه نیز مزید بر علت است.

این مقام مسئول ادامه داد: اما عوامل زیادی از جمله شهر نشینی، افزایش جمعیت، افزایش تعداد وسایل نقلیه از عوامل ایجاد ترافیک است با توجه به اینکه اشکال هندسی خیابان های ایرانشهر  به بيش از ۴۰ سال گذشته بر می گردد برخی خیابان ها نیاز به تعریض دارد و همچنین تجميع برخی از مراکز بهداشتی درمانی و داروخانه ها در یک قسمت از شهر بدون ایجاد پارکینگ از سوی متولیان امر باعث بار شدید ترافیکی شده است.

جهاندیده با اشاره به فرهنگ رانندگی در شهر عنوان کرد: متاسفانه برخی از رانندگان هيچ گونه توجهی به قوانین راهنمایی و رانندگی ندارند این امر موجب مشکلاتی در ترافیک شهر می شود.

وی تصریح کرد: برخی اوقات متوجه می شویم برخی رانندگان حتی حاضر نیستند به مدت یک دقیقه پشت چراغ قرمز توقف کنند تا شهروندان به سهولت از عرض خیابان عبور کنند و یا با پارک خودروها به صورت دوبله در خیابان ها باعث  تشدید ترافیک می شوند.

فرماندار ایرانشهر خاطرنشان کرد: یکی از نکات تاسف بار این است که برخی اوقات گزارشاتی از سوی پلیس راهور می رسد  تعدادی از راکبان موتور سیکلت و یا رانندگان خودرو نوجوان هستند که هنوز به سن قانونی نرسیده اند و خودرو و موتور سیکلت از سوی خانواده ها در اختیار آنها قرار می‌گیرد که اين امر منجر به تصادفات و در نهایت منجر به فوت فرد می شود.

وی ادامه داد: در این خصوص باید فرهنگ سازی شود و بحث آموزش و آگاه سازی در دستور کار ادارات مسئول قرار گیرد.

جهان‌دیده اظهار کرد: ۲۷ دوربین پایش تصویری در شهرستان ایرانشهر نصب شده که امیدواریم به کنترل ترافیک و بحث امنیت کمک کنند.

انتهای خبر/
کد مطلب: 431536
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *