دوشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ ۰۸:۳۳
۰
امام جمعه اهل تسنن مسجد امام حسن مجتبی (ع) خاش:

ارادت به اهل‌بیت (ع) شیعه و سنی نمی‌شناسد

امام‌جمعه اهل‌تسنن مسجد امام حسن مجتبی (ع) خاش گفت: ارادت و عشق به ائمه اطهار به خصوص امام رضا (ع) مرزهای مذهب را درنوردیده و همهٔ مردم کشور با هر مذهبی به امام رئوف محبت و عشق می‌ورزند.
ارادت به اهل‌بیت (ع) شیعه و سنی نمی‌شناسد
به گزارش پایگاه خبری پهره به نقل از «عصرهامون»، مولوی عبدالواحد یادگاری ضمن تبریک ایام دهه کرامت در گفتگو با خبرنگار تفتان ما، بیان کرد: وجود حرم مبارک امام رضا (ع) و خواهر بزرگوار و برادر گرامی ایشان بی شک لطف خداوند بوده و ما از برکات و ثمرات وجود این بزرگواران بی‌بهره نبوده‌ایم.
 
 وی افزود: اهل‌سنت ارادت و محبت خاصی به همهٔ ائمه دارند و در این میان امام رضا (ع) و خواهر و برادر بزرگوار ایشان به دلیل وجود حرم مبارکشان در کشور از عشق و ارادت خاصی برخوردار هستند و بسیاری از اهل‌تسنن به عشق امام رضا و حضرت معصومه (ع) نام مبارک این بزرگواران را برای فرزندانشان برمی‌گزینند.
 
 این عالم اهل‌تسنن تصریح کرد: زنان و دختران ما باید با تأسی از ائمه و معصومین (ع) با رعایت شئون و فرایض اسلامی حافظ و نگهدار ارزش‌ها و اعتقادات دینی باشند چرا که رستگاری و سعادت در گرو پیروی از فرامین خداوند است.
 
 وی با بیان اینکه حضرت معصومه (ع) الگویی شایسته برای دختران است، ادامه داد: باید سیره و رفتار این بزرگوار را برای دخترانمان تبیین کنیم تا با اخلاقیات و خصایص این بزرگوار آشنا شوند.
 
این مسئول خاطر نشان کرد: بی شک حفظ حجاب و رعایت احکام اسلامی باعث عزت و حرمت بخشی به بانوان و دختران ما نه‌تنها در جامعه بلکه در جهان خواهد شد چرا که اسلام هیچ محدودیتی برای بانوان در هیچ عرصه‌ای قرار نداده است و تنها چیزی که تأکید مکرر بر آن داشته است حفظ و رعایت احکام دینی است.
 
 وی بیان کرد: وجود حرمین مبارک در سرزمین ما مایهٔ خیروبرکت بوده و این معنویت را بی شک همهٔ آنهایی که توفیق زیارت نصیبشان شده احساس کرده‌اند.
 
 مولوی یادگاری در پایان گفت: خانواده‌ها و مادران باید جایگاه ارزنده و والای حضرت معصومه (ع) را برای دختران خود تبیین کنند چرا که نسل جوان نه‌تنها آشنایی کافی ندارند؛ بلکه باتوجه‌به گسترده شدن نقشه‌های دشمن میل و گرایش چندانی نیز از خود نشان نمی‌دهند؛ لذا خانواده‌ها و متولیان امر باید رسالت تبیین و آگاه‌سازی را جدی بگیرند.
 
 انتهای خبر/ https://asrehamoon.ir/vdccx4qss2bqeo8.ala2.html
 
کد مطلب: 431524
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *