دوشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ ۰۸:۲۶
۰
سرپرست معاونت حقوق عامه دادسرای عمومی و انقلاب اسلامی زاهدان؛

رستوران مجتمع گردشگری براسان زاهدان پلمب شد

سرپرست معاونت حقوق عامه دادسرای عمومی و انقلاب اسلامی زاهدان گفت: در راستای صیانت از حقوق عامه مردم و تأمین امنیت غذایی، رستوران مجتمع گردشگری براسان به دلیل وضعیت وخیم بهداشتی و تهدید علیه بهداشت عمومی مردم و بر اساس گزارش‌های متعدد مرکز بهداشت زاهدان پلمب شد.
رستوران مجتمع گردشگری براسان زاهدان پلمب شد
به گزارش پایگاه خبری پهره به نقل از روابط‌عمومی معاونت حقوق عامه دادسرای عمومی و انقلاب اسلامی زاهدان، ابوالفضل احمدزاده بیان کرد: باتوجه‌به بازدید بازرسان بهداشتی که از محل مجتمع تفریحی و فرهنگی براسان واقع در مسیر جاده گوربند مشاهده شد مکان موردنظر دارای نواقص متعدد بهداشتی است این در حالی است که آموزش و تذکرات لازم قبلاً در ۲ مرحله بازدید طی اخطاریه‌های بهداشتی به مالک ابلاغ شده است.
 وی افزود: عدم دریافت کارت بهداشت برای تعدادی از کارکنان شاغل، عدم پیگیری و دریافت گواهینامه بهداشت اصناف برای کارکنان شاغل، عدم تهیه سطل زباله پدالی به همراه کیسه‌زباله در قسمت‌های مختلف، عدم استفاده کارکنان شاغل از روپوش مناسب به رنگ روشن را از جمله تخلفات این مجموعه بیان کرد.
 
 سرپرست معاونت حقوق عامه دادسرای عمومی و انقلاب اسلامی زاهدان تصریح کرد: سقف و دیوار مکان کسب در قسمت‌های رستوران پخت برنج و اتاق فراوری گوشت نیازمند بهسازی دارد همچنین نظافت محل کار نامرتب بود که نیازمند شستشو و گردگیری است.
 
 وی ادامه داد: برچسب تاریخ ورود مواد غذایی به یخچال بر روی آن‌ها نصب نشده بود. تکمیل جعبه کمک‌های اولیه با لوازم و تجهیزات ضروری انجام نشده ظرف مایع صابونی در محل‌های موردنظر نصب نشده است.
 
 احمدزاده اذعان کرد: نظافت کف سردخانه نامناسب، نظافت قفسه‌ها، ابزار و تجهیزات انجام نشده است نظافت تمام قسمت‌ها سقف، کف، دیوارها نامناسب بوده است.
 
 وی با بیان اینکه فاضلاب این رستوران همچنین فاقد توری بوده است عنوان کرد: سبزی و صیفی‌جات به روش بهداشتی شستشو و گندزدایی نشده است همچنین بهداشت فردی توسط کارکنان شاغل در طول چند ماه اخیر مراعات نشده است.
 
 سرپرست معاونت حقوق عامه دادسرای عمومی و انقلاب اسلامی زاهدان تشریح کرد: بارها اعلام شده عدم رعایت بهداشت عمومی و نقض امنیت غذایی عامّه مردم از سوی هر صنفی یا نهادی صورت بگیرد؛ خط‌قرمز دستگاه قضایی استان بوده و به اقتضای مورد و مصادیق جرایم ارتکابی برخورد قاطع صورت خواهد گرفت و تعطیلی مجموعه‌های پلمب شده، ماحصل و عملکرد متصدیان آنهاست که با اقدامات غیرقانونی خود، موجبات ورود دستگاه قضایی و اجرای موازین قانونی را فراهم می‌کنند.
 
 وی با بیان اینکه در ابتدا به این افراد هشدار جدی داده شده است گفت: تأکید می‌شود در هر نقطه‌ای از شهر، تهدید علیه بهداشت عمومی و نقض امنیت غذایی مردم رقم خورد، ما به وظیفه شرعی و قانونی و اخلاقی خود عمل خواهیم کرد.
 
 انتهای خبر/ https://asrehamoon.ir/vdcfxcdyjw6dv1a.igiw.html
 
کد مطلب: 431521
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *