سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ ۱۰:۵۰
۰
مدیر طرح‌های شرکت ساخت و توسعه در سیستان و بلوچستان خبر داد:

پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصدی راه آهن چابهار - زاهدان

مدیر طرح‌های شرکت ساخت و توسعه در سیستان و بلوچستان از پیشرفت ۷۰ درصدی راه‌آهن زاهدان - ایرانشهر - چابهار خبر داد و گفت: اتمام این پروژه برای اتصال چابهار به زاهدان به‌صورت ریلی ۲۰۰ هزار میلیارد ریال دیگر اعتبار نیاز دارد.
پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصدی راه آهن چابهار - زاهدان
به گزارش پایگاه خبری پهره به نقل از روابط‌عمومی اداره کل راه‌آهن جنوب شرق، محمد گرائیلی در بازدید از اجرای طرح ساخت راه‌آهن زاهدان - چابهار بیان کرد: این طرح مهم ریلی که کلنگ ساخت آن از اواخر سال ۹۲ در سیستان و بلوچستان به زمین زده شد موجب تکمیل اتصال کریدور ریلی شرق کشور، اتصال بندر شهید بهشتی چابهار به‌عنوان تنها بندر اقیانوسی کشور به شبکه ریلی، توسعه سواحل مَکُران، اتصال کشورهای آسیا میانه و افغانستان به آب‌های آزاد اقیانوسی و همچنین سبب ایجاد بستر مناسب برای توسعه و رشد اقتصادی منطقه خواهد شد.
 
 وی افزود: در مجموع راه‌آهن زاهدان - ایرانشهر - چابهار به طول محور حدود ۶۳۴ کیلومتر و با احتساب خطوط ایستگاه‌ها حدود ۷۴۴ کیلومتر هست که در هشت قطعه در حال اجراست که پیشرفت فیزیکی آن به ۷۰ درصد رسیده است.
 
 مدیر طرح‌های شرکت ساخت و توسعه در سیستان و بلوچستان با بیان اینکه خط ریلی زاهدان - خاش به طول ۱۷۰ کیلومتر سال گذشته به بهره‌برداری رسید، تصریح کرد: اختصاص ۲۰۰ هزار میلیارد ریال اعتبار موردنیاز زمینه بهره‌برداری هر چه سریع‌تر از این طرح مهم ملی را فراهم می‌کند.
 
 وی گفت: این خط ریلی از شهرهای چابهار، نیکشهر، ایرانشهر، خاش و زاهدان عبور خواهد کرد و پیش‌بینی می‌شود تا سال ۱۴۲۰ بیش از ۲ میلیون مسافر و هفت میلیون تن بار از طریق این خط ریلی منتقل شود.
 
 انتهای خبر/
کد مطلب: 431503
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *