دوشنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ ۰۸:۳۸
۰
استاندار سیستان و بلوچستان:

سفر رئیس‌جمهور به پاکستان در راستای پیشبرد اهداف اقتصادی انجام شد

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: سفر آیت‌الله رئیسی به پاکستان در راستای پیشبرد اهداف اقتصادی انجام شد و اهداف اقتصادی دو کشور باید به طور جد پیگیری و دنبال شود.
سفر رئیس‌جمهور به پاکستان در راستای پیشبرد اهداف اقتصادی انجام شد
 به گزارش پایگاه خبری پهره به نقل از روابط‌عمومی استانداری سیستان و بلوچستان، محمد کرمی بیان کرد: ملت‌های ایران و پاکستان سال‌ها در کنار هم مسائل خود را پیش برده‌اند، ایران، اقتصاد پاکستان را مانند اقتصاد خودش می‌داند که این موضوع باید روزبه‌روز تقویت شود.
 
 وی به سفر رئیس‌جمهور ایران به پاکستان اشاره کرد و افزود: این سفر نشانه عزم دو ملت و دولت برای پیشبرد اهداف اقتصادی است؛ بنابراین باید توافقات را اجرایی کنیم؛ ازاین‌رو اتاق بازرگانی باید جلسات بیشتری برگزار کند چرا که با استفاده از این جلسات می‌توان برخی از مسائل را حل کرد.
 
 استاندار تصریح کرد: مجموعه کمیته مشترک مرزی دائم در حال برگزاری است که می‌توان با برگزاری جلسات مختلف تجارت را تسهیل کرد تا هر ۲ ملت ایران و پاکستان از آن بهره ببرند.
 
 وی خاطرنشان کرد: مرز باید تبدیل به مرکز صادرات و واردات شود، بازارچه‌های محلی و پایانه‌ها را باید به‌سرعت فعال کرد؛ یعنی فعال‌تر از این چیزی که اکنون داریم تا چندبرابر این تجارت شکل گیرد.
 
 کرمی اظهار کرد: بندر چابهار، کراچی و گوادر باید مکمل هم باشند و در حوزه تجارت به یکدیگر کمک کنند.
 
 وی بیان کرد: بخشی از واردات پاکستان را می‌توان از طریق ایران به کشورهای دیگر صادر کرد به این معنی که ایران کمک می‌کند بخشی از صادرات این کشور از اینجا انجام شود.
 
 استاندار گفت: یکی دیگر از موضوعات جداسازی مسیر رفت آمد تجار و زائرین پاکستانی عازم عتبات‌عالیات است که مجموعه‌های مسئول پیگیری می‌کنند تا این کار روان‌تر انجام شود.
 
 وی بیان کرد: علاوه بر این اینکه حوزه تجارت را فعال می‌کنیم حوزه مبادلات علمی ایران و همچنین حوزه گردشگری را نیز باید برای مردم ۲ کشور فعال کنیم.
 
 کرمی گفت: باید جلسات اقتصادی بین ایران و پاکستان در سیستان و بلوچستان را بافاصله زمانی کمتر برگزار کرد تا اگر اشکالاتی وجود دارد با سرعت بیشتری حل شود.
 
 وی عنوان کرد: دفتر تجاری در اسلام‌آباد افتتاح شده این دفتر را می‌توان در کویته و کراچی نیز افتتاح کرد تا برخی از مشکلاتی که وجود دارد برطرف شود علاوه بر این با سفیر ایران در پاکستان نیز ارتباطاتی داریم تا اگر جایی اشکالاتی وجود داشته باشد را از این طریق به‌سرعت برطرف کرد.
 
 استاندار ادامه داد: ارتباط تلفنی با دو کشور ایران و پاکستان باید دائمی باشد تا اگر کشوری با مانعی مواجه شد از طریق ارتباط تلفنی بتواند با کشور مقابل آن را حل‌وفصل کند.
 
 وی با بیان اینکه باید ایران و پاکستان شهرک‌های تجاری و تولیدی مشترک راه‌اندازی کنند، گفت: این عوامل می‌تواند به‌سرعت بخشیدن به اقتصاد ۲ کشور کمک کند.
 
 کرمی افزود: ظرفیت جمهوری اسلامی پاکستان و جمهوری اسلامی ایران برای دنیای اسلام مجموعه عظیمی به شمار می‌روند؛ بنابراین ما باید به همدیگر کمک و برابر فرمایش قرآن باید روزبه‌روز با اتحاد و انسجام یکدیگر را قوی کنیم و اجازه ندهیم که دشمنان بین ما فاصله ایجاد کنند.
 
 وی گفت: اسلام به فضل الهی در همه دنیا در حال پیشرفت است ما به‌عنوان امت رسول‌الله (ص) باید در کنار یکدیگر باشیم تا اهداف اسلام را پیش ببریم.
 
 انتهای خبر/
  https://asrehamoon.ir/vdci3vazpt1aq52.cbct.html
 
کد مطلب: 431456
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *