يکشنبه ۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ ۰۸:۲۹
۰
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر سیستان و بلوچستان:

هلال احمر به ۱۱ هزار سیل‌زده در سیستان و بلوچستان امدادرسانی کرد

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر سیستان و بلوچستان گفت: امدادگران این جمعیت از آغاز وقوع سیلاب تاکنون به ۱۰ هزار و ۹۵۷ نفر در جنوب استان امدادرسانی کرده‌اند.
هلال احمر به ۱۱ هزار سیل‌زده در سیستان و بلوچستان امدادرسانی کرد
به گزارش پایگاه خبری پهره به نقل از «عصرهامون»، محمدمهدی سجادی روز جمعه در حاشیه بازدید از مناطق درگیر سیلاب سیستان و بلوچستان بیان کرد: براثر بارش‌های اخیر و شدت‌گرفتن برخی از مناطق شهری و روستایی در جنوب استان آسیب دیدند و تعدادی از محورهای مواصلاتی مسدود شد.

 وی با بیان اینکه نیروهای عملیاتی هلال‌احمر همواره در زمان‌های هشدار هواشناسی با امکانات و تجهیزات آماده‌باش هستند، گفت: براثر آب‌گرفتگی‌های اخیر و مسدودشدن راه‌ها ارتباط محور چابهار به نیک‌شهر برقرار شده و رفت‌وآمد در حال انجام است، تلاش برای بازگشایی محور چابهار - کنارک و زرآباد نیز در حال انجام است.

 مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر سیستان و بلوچستان با اشاره به عملیات امداد هوایی با انجام ۸۳ سورتی پرواز در مناطق سخت‌گذر سیل‌زده این استان توسط بالگرد، بیان کرد: این پروازها برای انتقال اقلام زیستی و سایر اقلام برای رساندن به اهالی روستاهای در محاصره سیلاب انجام شده است.

 سجادی ادامه داد: ۴۷۷ نیروی عملیاتی در قالب ۹۹ تیم با به‌کارگیری ۹۵ دستگاه خودروی امدادی و تجهیزات سیلاب از شهرستان‌های تحت‌تأثیر به مناطق حادثه‌دیده اعزام شدند.

 وی گفت: در این عملیات نیز ۲۲۷۶ تخته پتو، ۳۱۵ دستگاه چادر امدادی، ۲۸۶۰ کیلوگرم نایلون پوششی، ۴۹۲۸ بطری آب‌معدنی، ۱۱۸۸ تخته موکت، ۱۵۴۰ بسته غذایی ۱۰ روزه و ۴۹۱ بسته غذایی ۷۲ ساعته و دیگر اقلام توزیع شده است.

 مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: امدادرسانی به مناطق سیل‌زده توسط نیروهای هلال‌احمر تا بازگشت آرامش به منطقه تداوم می‌یابد.

انتهای خبر/ https://asrehamoon.ir/vdcaoan6049niu1.k5k4.html
 
کد مطلب: 431429