دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ۰۸:۴۰
۰
رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان سراوان خبر داد:

سراوان رکورددار بیشترین رفع تصرفات اراضی دولتی

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان سراوان گفت: این شهرستان با حدود ۱۶۰ هکتار در سال جاری رکورددار بیشترین رفع تصرف اراضی دولتی در کشور شد.
سراوان رکورددار بیشترین رفع تصرفات اراضی دولتی
به گزارش پایگاه خبری پهره حامد ریگی در گفتگو با خبرنگار «عصرهامون» بیان کرد: در راستای حفظ حقوق بیت‌المال و جلوگیری از تخریب و تصرف اراضی دولتی با اجرای احکام قطعی قضائی این اراضی در پهنه این شهرستان به ارزش حدود ۸۴ میلیارد ریال رفع تصرف و به بیت‌المال اعاده و نسبت به قلع‌وقمع و خلع‌ید آن اقدام شده است.

وی تأکید کرد: تیم‌های گشت و مراقبت یگان حفاظت اراضی این اداره به‌صورت شبانه‌روزی و مستمر عرصه‌های دولتی را مورد رصد و پایش قرار می‌دهند و به‌محض مشاهده هرگونه تخلف بر روی اراضی ملی با متخلفان برخورد قانونی انجام می‌شود.

رئیس اداره راه و شهرسازی سراوان تصریح کرد: همچنین به‌منظور جلوگیری از تصرف اراضی ملی و دولتی در سطح شهرستان، همواره اجرای اقدامات پیشگیرانه در اولویت قرار دارد که براین‌اساس در این سال‌ها جهت اطلاع‌رسانی با نصب تابلو، علائم هشداردهنده و دیوارنویسی، هشدارهای لازم اعلام شده تا مردم عزیز استان بدانند کدام اراضی مربوط به بیت‌المال است.

ریگی حفاظت و صیانت از اراضی ملی را وظیفه مهم و ذاتی این اداره عنوان کرد و افزود: مردم در صورت مشاهده موارد مشکوک تعرض و یا تصرف به اراضی دولتی می‌توانند در هر ساعت از شبانه‌روز (۲۴ ساعته) با ارسال پیامک به سامانه ۳۰۰۰۴۱۷۳۵ موضوع را گزارش کنند تا عوامل یگان حفاظت اراضی در سریع‌ترین زمان ممکن اقدامات لازم را انجام دهند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین سامانه گویای چهاررقمی ۱۶۵۶ نیز آماده دریافت هرگونه تخلفات در زمینه زمین‌خواری اراضی دولتی است.

انتهای خبر/ https://asrehamoon.ir/vdciqyazqt1aqw2.cbct.html
 
کد مطلب: 431352
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *