سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ۰۷:۵۷
۰
فرماندار سراوان:

حضور مردم در انتخابات مأیوس‌کننده دشمن و زمینه‌ساز پیشرفت است

فرماندار سراوان گفت: حضور مردم در صحنه‌های مختلف انقلاب دشمن را مأیوس می‌کند و زمینه را برای پیشرفت کشور و آینده درخشان فراهم می‌سازد.
حضور مردم در انتخابات مأیوس‌کننده دشمن و زمینه‌ساز پیشرفت است
به گزارش پایگاه خبری پهره سعید تجلیلی در گفتگو با شستون با اشاره به اهمیت مشارکت حداکثری، بیان کرد: راهبرد مشارکت حداکثری در انتخابات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در ادوار مختلف به‌عنوان نمادی برای ابراز علاقه و دوستی ملت نسبت به عزت و عظمت ملی است که بارهاوبارها در انتخابات چندین دوره نمایان شده است.

وی افزود: سیزده دوره انتخابات ریاست‌جمهوری و دوازده دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ۶ دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری یک سابقه بسیار طولانی برای برگزاری انتخابات در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

فرماندار سراوان ادامه داد: عزم راستین و اراده مردم یک پشتوانه برای نظام و خنثی‌کننده دشمنی دشمنان است، دشمن خیلی زودتر از موعد مقرر توپخانه خود را برای کاهش مشارکت حداکثری مردم در پای صندوق‌های رأی در انتخابات ۱۴۰۲ آماده کرده است که مقام معظم رهبری به این موضوع در سخنرانی عید نوروز امسال در حرم مطهر امام رضا (ع) به آن اشاره داشته‌اند.

تجلیلی اضافه کرد: در فضاهای مختلف تصویری و مکتوب، فضای مجازی و غیرمجازی تمام تلاش خود را به کار گرفته است؛ اما درعین‌حال امت ایران اسلامی خصوصاً مردم سیستان و بلوچستان و به‌ویژه مردم مرزدار و انقلابی سراوان همیشه در همه عرصه‌ها پای‌کار انقلاب بوده‌اند و شاهد این قصه را می‌توان ۲۲ بهمن در نظر گرفت که با حضور حداکثری و دشمن‌شکن در راهپیمایی ۲۲ بهمن مشارکت خود را به رخ دشمن نشان دادند.

وی اذعان کرد: رهبر معظم انقلاب در سخنرانی‌های مختلف و دیدار با مسئولان کشور و مردم وظیفه همگانی در راستای پرشور سازی انتخابات، مشارکت حداکثری و انتخاب اصلح را مورد تأکید قرار داده‌اند و فرموده‌اند سعی شود این مشارکت پرشور باشد و آنچه امید را از مردم سلب می‌کند پرهیز شود.

فرماندار سراوان گفت: علی‌رغم مشکلات اقتصادی فراوان و گلایه‌مندی که وجود دارد مردم در مصاحبه‌های مختلف تلویزیونی اعلام داشته‌اند برای عزت انقلاب در پای صندوق‌های رأی حضور خواهند داشت و مشارکت خود را ثبت خواهند کرد.

تجلیلی خاطرنشان کرد: حضور مردم در صحنه‌های مختلف انقلاب دشمن را مأیوس می‌کند و زمینه را برای پیشرفت کشور و آینده درخشان فراهم می‌سازد، چند روزی بیشتر برای یک رویداد سیاسی باقی نمانده که برگ زرین دیگر بر افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران رقم خورد.

وی با بیان اینکه در حوزه انتخابیه سراوان بزرگ که شامل سراوان، سیب و سوران، مهرستان و گلشن است یک حوزه اصلی و ۹ حوزه فرعی با بخش‌های مختلف وجود دارد، تصریح کرد: در ایام تبلیغات رسمی نامزدهای انتخاباتی مجلس و خبرگان رهبری قرار داریم که امید می‌رود شاهد یک رقابت سالم با رعایت اصل اخلاق‌مداری در تراز انقلاب باشیم، گرچه تمامی تبلیغات رصد می‌شود و در فضای مجازی و غیره بداخلاقی‌های صورت‌گرفته که به نامزدها تذکر داده شد و این رصدها تا جایی ادامه دارد که روزی که منتخب مردم تعیین شد در اعطای اعتبارنامه در مجلس شورای اسلامی هم رد صلاحیت شود.

فرماندار سراوان بیان کرد: در طی این ایام به‌منظور تشریح مباحث حقوقی و دستورالعمل‌های نامزدی جلسات متعددی با نامزدهای انتخاباتی برگزار شده و به رعایت قانون و اخلاق در ستاد پیشگیری از جرم با حضور رئیس دادگستری تأکیدات فراوان صورت‌گرفته است.

تجلیلی افزود: این دوره شرایط بسیار متفاوت در زمینه تبلیغات نامزدها و آن هم با راه‌اندازی ۲۰۰ کانال تلویزیونی در کشور مختص هر حوزه انتخابیه راه‌اندازی شده را شاهد هستیم و در سیستان و بلوچستان ۶ کانال افتتاح و کانال نگاران برای حوزه انتخابیه سراوان راه‌اندازی شده که نامزدها به بیان دیدگاه‌ها و برنامه‌های خود می‌پردازند که نقش به سزایی در مشارکت مردم خواهد داشت.

وی با بیان اینکه یازدهم اسفندماه روز اخذ رأی است که همه مردم خوب و ولایت‌مدار سراوان بزرگ پای صندوق‌های رأی حضور پیدا خواهند کرد و آمادگی کامل برای این رویداد مهم وجود دارد، اضافه کرد: در کل حوزه انتخابیه سراوان ۲۴۷ شعبه وجود دارد که ۱۰۸ شعبه مربوط سراوان و بخش‌ها و خود شهر سراوان و بخش مرکزی ۷۶ شعبه اخذ رأی پیش‌بینی‌شده است و بیش از ۵ هزار نفر در کل حوزه انتخابیه سراوان به طور مستقیم مشارکت خواهند داشت.

انتهای خبر/
کد مطلب: 431313
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *