يکشنبه ۲۵ تير ۱۴۰۲ ۱۰:۲۹
۰
امام جمعه موقت اهل سنت شهرستان ایرانشهر:

دشمنان با فضای رسانه‌ای نامطلوب به دنبال برچیدن دین و فرهنگ اسلامی هستند

امام جمعه موقت اهل سنت شهرستان ایرانشهر گفت: ترویج فرهنگ امربه معروف برای ترویج عفاف و حجاب در جامعه یک ضرورت است.
دشمنان با فضای رسانه‌ای نامطلوب به دنبال برچیدن دین و فرهنگ اسلامی هستند
مولوی عبدالخلیل رسولی زاده‌ در گفتگو با خبرنگار پهره بیان کرد: در حقیقت حجاب اسلامی یک دستور از طرف خداوند متعال بوده و آن را در  قرآن کریم حکم کرده است که شما اظهار زینت نکنید مانند اظهار زینت زمان جاهلیت مثلاً یهود و انصار این کار را انجام می‌دادند شما مسلمانان این کار را انجام ندهید.

وی افزود: در جای دیگر در قرآن پروردگار در راستای حجاب می‌گوید شما بدن خود را با چادرهایتان بپوشانید اما متاسفانه امروزه در جامعه بعضی‌ها هستند که ادعا می‌کنند حجاب اسارت بوده که این ادعا بی‌اساس است.

مولوی رسولی زاده اظهار کرد: حجاب در واقع ارزش انسان و ارزش زن را نشان می‌دهد و اگر حجاب نباشد مثل این می‌ماند که ما میوه‌ای را که داخل پوست بوده و انسان آن را دوست دارد پوستش را بکند و بخورد و اگر پوستش کنده شود هر چیزی و یا پشه‌ای به آن بچسبد کسی نمی‌تواند از آن بخورد و پوشش زنان هم همین‌طور بوده در حقیقت اگر باحجاب باشد و دستور خداوند و پیامبر گرامی اسلام را انجام بدهد و آن را عمل کند و الگویی همانند حضرت فاطمه زهرا(س)، حضرت زینب(س) و امهات المومنین و ازواج مطهرات و دختران رسول خدا(ص) را در مسیر راه خود قرار بدهند دیگر در هیچ جامعهای اينچنين فسادهایی در این زمینه اتفاق نمی‌افتد. 

وی اضافه کرد: در رابطه با حضرت فاطمه زهرا(س) یک نکته عرض کنم با اینکه این بانوی بزرگوار خودشان نحیف و لاغر بودند اما زمانی که می‌نشست دامنش آن‌چنان گشاد بود که جای ۵ الی ۶ نفر را می‌توانست بگیرد و روایت داریم که انسان شئونات اسلامی خودش را رعایت کند و ارزش انسان همین در این زمینه است.

وی ادامه داد: جهاد تبیین ضرورت بر زمان حال است که وظیفه مسلمانان امر به معروف و نهی از منکر است و عملی که باید انجام شود و این را باید در جامعه بیان کرد.

امام جمعه موقت اهل سنت ایرانشهر خاطرنشان کرد: امروز مسئله این است که دشمنان اسلام از یهودیت، مسیحیت و بودایت و غیره یعنی آنهایی که علیه مسلمانان هستند در صورتی که با خودشان اختلاف شدید دارند از لحاظ اعتقادی ولی در مقابل اسلام این‌ها شده‌اند با هم متفق و متحد و کارشان این است که دین و فرهنگ اسلامی را از جامعه برچینند و امروز شبکه‌هایی را به وجود آوردند که فقط کارشان تبلیغ بی‌دینی و ترویج اختلافات و پخش فیلم‌های مبتذل و غیر اسلامی بوده تا فرزندان مسلمانان را به بیراهه بکشند.

وی اضافه کرد: در حالی که وظیفه ما مسلمانان این است که فرهنگ حجاب، عفاف و فرهنگ اسلامی را در جامعه بیان کنیم و تعلیم بدهیم و باید از مهد کودک و دبستان شروع کنیم یعنی این وظیفه ماست.

رسولی زاده عنوان کرد: چون امروز وظیفه اصلی خودمان را ترک کرده‌ایم و عمل نمی‌کنیم فرزندان ما به کجا می‌روند و چه کار می‌کنند و امروز این است که بر علیه اسلام حجاب خودشان را برمی‌دارند در حقیقت این برمی‌گردد به همان امر به معروف و نهی از منکر که اصولی و به موقع انجام نشده است. 

انتهای خبر/
کد مطلب: 430558
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *