پنجشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۲ ۱۹:۴۷
۰
یک کارشناس مسائل سیاسی:

فتح خرمشهر با ایمان به خدا انجام شد

کارشناس مسائل سیاسی گفت: نیروهای رزمنده ایران در یک عملیاتی به نام «بیت المقدس» بعد از کلی رشادت و تلاش، روز سوم خرداد سال ۶۱ خرمشهر رو آزاد کردند.
فتح خرمشهر با ایمان به خدا انجام شد
محمد جواد سجادی در گفتگو با خبرنگار پهره بیان کرد: تاثیر تقوا در جنگ تحمیلی واقعا به عنوان حلقه مفقود این دوران بوده است.

وی با بیان اینکه وقتی تاریخ آزادسازی خرمشهر را مرور می‌کنیم، افزود: شرایط موازنه در جنگ تغییر کرد و جریان اسکبار و سلطه با تمام قوا آمده بود که سرنگونی جمهوری اسلامی را ببیند که با فتح خرمشهر یک بهم ریختگی در اردوگاه دشمنان ملت ایران اتفاق افتاد.

این کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: با آزادسازی خرمشهر روز تاریخی سوم خرداد در تاریخ جمهوری اسلامی ماندگار شد  و این مورد ایثار و جانفشانی فرزندان این ملت را نشان داد.

وی ادامه داد: ما باید یاد وخاطره این یادگار  ماندگار دوران پرفروغ جمهوری اسلامی را در همه زمینه‌ها به ویژه برای جوانان امروز تبیین کنیم تا به این وسیله قدر این مجاهدت‌ها را زنده نگه داریم.

سجادی با اشاره به اینکه فتح خرمشهر با ایمان به خدا انجام شد، خاطرنشان کرد: عملیات بیت‌المقدس در تاریخچه جنگی کشورمان شاهکار بود.

وی عنوان کرد: در حقیقت سوم خردادماه نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی است و نقطه طلایی عزم و غیرت جوانان از جان گذشته برای آزادی خرمشهری که از خون جگرگوشه های ایران خونین شهر شده بود.

وی گفت: در واقع سوم خرداد ماه روز مقاومت و پیروزی مجموعه ی بی‌نظیری از عشق و شجاعت رزمندگان اسلام و میهن است که تمام اخلاص و همت خود را برای رقم زدند که یکی از بزرگترین حماسه های ایران و جنگ تحمیلی به میدان مبارزه آوردند تا برای همیشه بر تارک افتخار و عزت ایران بدرخشند.

سجادی اظهار کرد: با یاد کردن از پیر و مرشد انقلاب امام رحمه الله علیه که فرمود" خرمشهر را خدا آزاد کرد" و ادای احترام به همه حماسه سازان رویداد تاریخی سوم خرداد، رزمندگان و ایثارگران سالهای دفاع مقدس، این روز بزرگ را با ترویج فرهنگ شهادت و ایثار زنده و جاویدان نگه داریم.

انتهای پیام/
کد مطلب: 430463
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *