سرپرست مرکز بهداشت شهرستان ایرانشهر مطرح کرد؛

واکسیناسیون کودکان زیر ۵ سال علیه بیماری فلج اطفال

25 دی 1400 ساعت 23:23

ذبیح الله شیروانی گفت: شهروندان عزیز شهرستان ایرانشهر نسبت به واکسیناسیون فلج اطفال کودکان زیر ۵ سال خودشان هر چه سریع تر اقدام کنند.


ذبیح الله شیروانی، سرپرست مرکز بهداشت ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: بهترین راه برای پیشگیری از ابتلا به بیماری فلج اطفال، افزایش پوشش واکسیناسیون کودکان زیر ۵ سال است.

این مقام مسئول تصریح کرد: دریافت واکسن پولیو به صورت خوراکی بوده و این طرح برای جمعیت زیر ۵ سال اعم از ایرانی و اتباع خارجی انجام می شود.

وی اضافه کرد: طرح واکسیناسیون فلج اطفال با هدف ایمن سازی کودکان زیر ۵ سال با تلاش کادر بهداشت در شهر، حاشیه شهر و روستاهای شهرستان ایرانشهر از ۲۵ دی ماه آغاز شده و همکاری مردم در اجرای این طرح با کادر بهداشت اهمیت بسیاری دارد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: اجرای طرح با توجه به پاندمی کووید_ ۱۹ با رعایت پروتکل های بهداشتی و پوشش حداکثری واکسیناسیون بر علیه ویروس وحشی فلج اطفال ضرورت دارد.

وی اضافه کرد: تسریع در روند اجرای طرح در مراکز و خانه های بهداشتی که پوشش پایینی داشته باید در دستور کار قرار بگیرد و همچنین حساس سازی کلیه پرسنل زیر مجموعه در خصوص کشف موارد مشکوک به فلج شل حاد و واکسیناسیون حداکثری جمعیت هدف(کودکان زیر ۵ سال) در برنامه کاری قرار بگیرد.

انتهای پیام/


کد مطلب: 429322

آدرس مطلب: http://www.pahreh.ir/news/429322/واکسیناسیون-کودکان-زیر-۵-سال-علیه-بیماری-فلج-اطفال

پهره
  http://www.pahreh.ir