سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ ۱۲:۳۳
۰
در دوازدهمین یادواره شهدای وحدت عنوان شد؛

سردار شهید شوشتری با نگاه الهی به سیستان و بلوچستان آمد/وحدت رمز پیروزی ما بر دشمنان است

سردار کرمی فرمانده قرارگاه منطقه‌ای قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه گفت:سردار شوشتری با همان نگاه الهی که در دفاع مقدس وجود داشت به منطقه آمد و تحول ایجاد کرد.
سردار شهید شوشتری با نگاه الهی به سیستان و بلوچستان آمد/وحدت رمز پیروزی ما بر دشمنان است
به گزارش پهره به نقل از عصرهامون، دوازدهمین یادواره شهدای وحدت با حضور پرشور مسئولان، علما، سران طوایف، خانواده شهدای وحدت و سلامت و جمع کثیری از مردم همیشه در صحنه سیستان و بلوچستان در حسینیه عاشقان ثارالله(ع)  زاهدان برگزار شد.

ما بدهکار شهدای وحدت هستیم

در آغاز این مراسم سردار خلیل آبادی معاون هماهنک کننده قرارگاه منطقه‌ای قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه پاسداران با گرامیداشت هفته وحدت، بیان کرد: از میلاد نبی مکرم استان به روایت اهل سنت تا میلاد حضرت محمد(ص) به روایت شیعه به برکت و تدبیر رهبر کبیر انقلاب اسلامی به هفته وحدت نام گذاری شده است و با وجود اینکه دشمنان پس از انقلاب تلاش بسیاری برای ایجاد تفرقه میان اقوام و مذاهب انجام دادند اما به برکت وحدت این مردم نتوانستند به نقشه های خود جامه عمل بپوشانند و پس از انقلاب وحدت چشمگیری داریم.

وی افزود: امسال تقارن سالروز شهادت شهدای وحدت با هفته وحدت را به فال نیک میگیریم تا بیش از پیش در مسیر و راه این عزیزان ثابت قدم باشیم، بی تردید امروز ما به مجلس شهدا دعوت شده ایم.

خلیل آبادی اذعان کرد: ممنونم از همه عزیزانی که در این یادواره حاضر شده به ویژه خانواده شهدای گرانقدر شهید شوشتری، شهید محمد زاده، شهید لکزایی، شهید محب علی فارسی، شهید مرادی، شهید اسدی، سردار شهید علویان و دیگر خانواده های شهدای وحدت و شهدای سلامت و دیگر عزیزمان که در این جمع حاضر هستند.

وی تصریح کرد: ما بدهکار شهدا هستیم و نمی توانیم قدردان آنان باشیم مگر اینکه راه آنان را ادامه دهیم و قدم در راه این عزیزان بگذاریم.

شهید شوشتری موجب افتخار آفرینی قوم بلوچ شد

باران درازهی یکی از سران طوایف سیستان و بلوچستان نیز در این مراسم با گرامیداشت هفته وحدت و یاد و خاطره شهدای گرانقدر وحدت، بیان کرد: گرامی میداریم یاد همه شهیدانی که با گذشت از جان، برای دفاع از میهنمان پیش قدم شدند و تقدیر و تشکر میکنیم از سردار فرماندهی قرارگاه جنوب شرق کشور که این فرصت را برای گرامیداشت شهدا فراهم کردند.

وی افزود: در دوازدهمین سالگرد شهدای وحدت و نهمین سالگرد شهادت سردار شهید لکزایی قرار داریم، ما مردم سیستان و بلوچستان قدردان همه عزیزانی هستیم که چه در دفاع مقدس حضور داشته و چه آنانی که در میدان جنگ اقتصادی و سیاسی حضور دارند و به این مردم خدمت می کنند.

درازهی با تاکید بر اینکه سیستان و بلوچستان در نقطه محوری کشور جای دارد، اذعان کرد: سیستان و بلوچستان به دلیل قرارگیری در کنار دو کشور بی ثبات افغانستان و پاکستان برای سرویسهای غربی و اسرائیلی به هم فرصت پ هم تهدید تبدیل شده است.

وی ادامه داد:  در هشت سال جنگ تحمیلی دیدیم چه گونه با حمایت سرویس های اطلاعاتی غرب گروهک ها در این منطقه چه فعالیت های گسترده ای داشتند اما به برکت وحدت مردم منطقه به سرانجام نرسیدند و در دهه هشتاد نیز این گروهک ها با حمایت اطلاعاتی و تسلیحاتی غرب حتی تا بخشی از کرمان نیز نفوذ کردند اما با حضور سردار شوشتری و مشورت ایشان با نخبگان اهل سنت همه تلاشهای دشمنان به ناگاه نقش بر آب شد و بی هیچ جنگ و شلیک گلوله ای امنیت پایدار به وجود امد.

این سرطایفه اهل سنت با اشاره به اینکه هنوز پس از دوازده سال همچنان نام شهید شوشتری همچون یک عزیز برای خانواده های اهل سنت زنده است، تصریح کرد: این موضوع  به دلیل اخلاص در عمل ایشان بود، شهید شوشتری به گونه ای در دل مردم جاباز کرده بود که همچنان ادامه دارد و پس از ایشان نیز با تلاش دیگر فرماندهان و قدم گذاشتن آنان در راه این شهید گرانقدر امنیت ایجاد شده آنان ادامه پیدا کرد.

وی گفت: سردارشوشتری با کودک و بزرگ با احترام برخورد کرده و در هر کاری با نخبگان مشورت داشتند، این شهید عزیز به جوانان میگفت شما صاحبان انقلاب هستید.

وی افزود: محال بود اگر موضوعی به ایشان عنوان میشد فراموش شود بلکه  حتما انجام می شد و تا قیام قیامت این مردم مدیون ایشان هستند.

درازهی با تاکید بر اینکه  امروز ما شرمنده پدران و مادران دیگر استان ها نیستیم، بیان کرد: با دراید سردار شوشتری تاامروز ۲۰هزار بسیجی اهل سنت اماده شهادت برای دفاع از این مرز و خاک هستند و امروز دیگر اگر عزیزی از دیگر استان ها در مرزهای استان به شهادت برسد ما دیگر شرمنده نیستیم چراکه بی تردید در کنار خون آن شهدای عزیز خون فرزندان ما نیز ریخته می شود و این برای ما افتخار است که فرزندمان در راه امنیت این مردم و کشور فدا شود.

سردار شهید شوشتری با نگاه الهی به سیستان و بلوچستان آمد

سردار کرمی فرمانده قرارگاه منطقه‌ای قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه پاسداران با گرامیداشت یاد شهدای وحدت و تبریک هفته وحدت، بیان کرد: دوران دفاع مقدس که این شهدای عزیز  وحدت یادگاران آن دوران هستند موجب تحول عظیمی در کشور شد.

وی افزود: پس از پیروزی انقلاب دشمن با تمام توان به میدان آمد و همانطور که زمان ائمه بزرگوار و پیامبر عزیز اسلام دشمن همه تلاشش را به کار بست،  حضرت امام انقلاب را با پیروی از مکتب  حضرت محمد(ص) پای ریزی کرد.

سردار کرمی با بیان این مطلب که دشمنان وقتی دیدند منافع آنان در خطر است برای مقابله با انقلاب با همه توان به میدان آمدند، تصریح کرد: در برابر حضور دشمنان رزمندگان اسلام با نگاه توحیدی در دوران دفاع مقدس همه شهدای عزیز برای مقابله برخواسته و با فرهنگ قرآنی با هدایت و رهبری امام بزرگوار به پیروزی رسیدند.

وی با اشاره به اینکه معرفی نگاه شهدای عزیز بسیار مهم است، تصریح کرد: در نمایشگاه ها ابزار دفاع مقدس به نمایش گذاشته می شود اما معرفی نگاه توحیدی شهدا باید مورد توجه قرار گیرد  به عنوان نمونه وقتی در دفاع مقدس به کمک مجروحی میرفتیم اجازه نمیدادند آنان را به عقب ببریم و میگفت به سراغ دیگری بروید می‌پرسیدیم توداری شهید می‌شوی چرا اجازه نمیدهی کمک کنیم می‌گفتند حبیبم، خدای من دارد می بیند.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: در دفاع مقدس همه خود را در محضر خدا می‌دیدند و به دنبال کار بودند و خدمت و اجرای فرمان الهی، اگر آن فرهنگ در همه حوزه های کشور برود به عنوان مثال در حوزه اقتصادی برود دیگر اختلاص و مانع در کار بودن و کم کاری نیست.

وی تصریح کرد: ما اگر یادواره می‌گیریم برای شهدا به این دلیل است تا از رتبه دل دادگی به خدای شهدا درس بگیریم بی تردید هدف خلقتش همه انسان ها رسیدن به کمال است و ما نیز باید قدم در راه شهدا گذاشته تا به کمال برسیم.

سردار کرمی با تاکید بر اینکه به فرموده خداوند در قرآن، همه انسان ها در زیانند مگر انان که عمل صالح داشته و قدم در راه خدا نهادند، گفت: اگر انقلاب به خوبی پیش می رود به برکت خون شهداست که با خدا معامله کردن و با توکل به خدا اراده استکبار را شکستند باخدا معامله کردند و به برکت خون آنان امروز به امنیت و ارامش رسیدیم.

وحدت رمز پیروزی ما بر دشمنان است

وی افزود: امروز یهود که در طراحی و نقشه کشی قوی است و به تایید قرآن کریم دشمن اصلی اسلام است تمام تلاششان برای ایجاد تفرقه در دنیای اسلام است.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه پاسداران با اشاره به اینکه با جنگ نرم به دنبال تفرقه افکنی است، تصریح کرد: بارها آمریکا اعلام کرد داعش ساخته آمریکاست و هدایت ان توسط یهود است، همین دشمنان میدانند با حزب الله نمی توانند وارد جنگ شوند در حوزه جنگ نرم به دنبال اختلاف افکنی هستند، باید بدانید استکبار با بهره گیری از جهالت برخی برای تخریب جوامع اسلامی بهره میبرد.

وی ادامه داد: دشمن از سلاح ما ترس ندارد از وعده الهی هراس دارد خدا ترس را در دل دشمن قرار داده و پیروزی با ماست چون در راه خدا قدم برمیداریم، من یک سوال دارم آیا مسلمان دشمن مسلمان است! این موضوع را یهود و سازمان جاسوسی آمریکا ترویج می‌دهد و نقشه های آنان آنقدر خوب طراحی می‌شود که ما نمی‌فهمیم این طراحی آنان است یا طرح خود ما، ما در دوران دفاع مقدس در کردستان در کنار برادران اهل سنت ایستادگی کردیم و هیچ مشکلی بین شیعه و سنی وجود نداشت.

فرمانده قرارگاه جنوب شرق قدس نیروی زمینی سپاه با تاکید بر آنکه سردار شوشتری با همان نگاه الهی به منطقه آمد و تحول ایجاد کرد، تصریح کرد:  چرا خدای نکرده باید گرفتار تفرقه بشویم این وحدت رمز پیروزی ما بر دشمنان است، اگر مسئولی در کار خدا را ناظر بر اعمالش بداند دیگر مشکلی وجود نخواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه هدف انسان رسیدن به مقام بندگی خداست که همان راه شهداست، گفت: اگر مراقبت نکنیم مکان شیطان در وجود ما خواهد بود شهدا عاشق خدا بودند ما در خدمت سردار شوشتری بودیم ایشان با همه سختی ها نماز شبشان ترک نمی شد با همه خستگی در نیمه شب با خدا عشق می کرد وقتی عاشق خدا شدید مشکلات حل می شود اگر می خواهیم به جای برسیم به خدا وصل شوید.

انتهای پیام/
کد مطلب: 428872
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *