چهارشنبه ۳۱ شهريور ۱۴۰۰ ۰۹:۳۷
۰
در جلسه شورای آموزش و پرورش مطرح شد؛

دفاع مقدس سند افتخار و عزت خواهی ملت ایران/ایرانشهر 60 هزار دانش آموز دارد

معاون استاندار و فرماندار ویژه ایرانشهر گفت: نبود نیروی انسانی متخصص باعث از دست رفتن سرمایه ها و شکوفا نشدن ظرفیت ها می شود که این یک مشکل اساسی است که باید برای آن تدبیر کنیم و اگر نیروی لازم تامین نشود هرگز به توسعه پایدار و اشتغالزایی دست نخواهیم یافت.
دفاع مقدس سند افتخار و عزت خواهی ملت ایران/ایرانشهر 60 هزار دانش آموز دارد
به گزارش پهره؛ در جلسه شورای آموزش و پرورش ایرانشهر علی شعبانی، معاون استاندار و فرماندار ویژه با عرض تبریک و گرامی داشت هفته دفاع مقدس، آن را سند افتخار و عزت خواهی ملت توصیف و بیان کرد: مردم ایران به کرامت، عزت و ارزش ها و حفظ هویت انسانی و ملی خودشان توجه عمیق دارند.

وی افزود: آفریدن حماسه دفاع مقدس، محصول تعلیم و تربیت خوب در جامعه بوده و در حقیقت برگ های زرین پیروزی و پدیده دفاع مقدس، برآیند آموزش و پرورش صحیح که این نشان اهمیت نهاد آموزش و پرورش، تعلیم و تربیت افراد در جامعه است.

شعبانی تصریح کرد: باید از فرهنگیان، معلمان و مربیان در مدارس، دانشگاه ها و حوزه ها و مرکز علمی و آموزشی کشور بابت تربیت و آموزش نسل های این سرزمین قدردانی کنیم که اگر آن تلاش ها نبود سند جاودانه دفاع مقدس که مبین پیوند ملت، ارزش ها و روح آزادی خواهی و استقلال و دفاع از کیان انسانی و دینی و سرزمینی است، خلق نمی شد.

وی خاطرنشان کرد: برآیند آموزه ها و آموزش ها همان بوده که در صحنه های مختلف دفاع مقدس تبلور یافت و تا زمانی که به این ارزش ها، اعتقادات و آرمان ها پایبند باشیم و راه را ادامه دهیم ملتی با عزت و مقتدر در جهان حال و آینده خواهیم بود چنان که پیشینه ایران گویای این است.

فرماندار ویژه ایرانشهر عنوان کرد: ارزش ها و اهمیت دفاع مقدس را باید با رفتار عملی به نسل امروز و آینده آموزش دهیم و اگر به پایداری گذشتگان در برابر غرب و بیگانگان افتخار می کنیم، وظیفه داریم که روحیه دشمن ستیزی را به نسل های نو منتقل کنیم.

وی بیان کرد: دفاع مقدس یک مسئله ملی است و باید همه نقش خودمان را به خوبی ایفا و تلاش کنیم تا این افتخارات و ارزش ها زنده و پویا بماند.

وی خاطر نشان کرد: دکتر مدرس خیابانی، استاندار جدید استان نگاه ژرف تری به نقش شورای آموزش و پرورش در تربیت نیروی ماهر و متخصص در توسعه پایدار استان دارد و به حضور همه ادارات و نهادهای ذیربط از جمله آموزش فنی و حرفه‌ای در جلسات شورا تاکید کرده که باید این موضوع مورد توجه جدی قرار بگیرد.

وی تصریح کرد: 60 هزار نفر دانش آموز در سطح شهرستان ایرانشهر مشغول تحصیل هستند و این مسئولیت ما را سنگین تر می کند و باید با برنامه و افق مشخص و کارشناسی شده پیش برویم و برنامه ریزی لازم را با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل ها انجام دهیم.

وی گفت: نبود نیروی انسانی متخصص باعث از دست رفتن سرمایه ها و شکوفا نشدن ظرفیت ها می شود که این یک مشکل اساسی است که باید برای آن تدبیر کنیم و اگر نیروی لازم تامین نشود هرگز به توسعه پایدار و اشتغالزایی دست نخواهیم یافت.

شعبانی اضافه کرد: ایجاد نشاط، امید و انگیزه برای معلمان و دانش آموزان در تدریس و تحصیل باید سرلوحه کارمان باشد.

وی با توجه به افزایش هزینه ها و ناکافی بودن اعتبارات و سرانه ها در مدارس شبانه روزی، به کمک این گونه مدارس از کالاهای سهمیه ای و یارانه ای تاکید کرد.

این مقام مسئول در خصوص مدارس فاقد حصار و دیوار حیاط گفت: ایجاد حس امنیت برای دانش آموزان و خانواده های آن ها فوق‌العاده مهم بوده و داشتن یک فضای پویا برای دانش آموز، مستلزم حس امنیت است.

وی خاطرنشان کرد: حضوری شدن مدارس در شهر ایرانشهر باید با هماهنگی آموزش و پرورش، ستاد کرونا و ایجاد شرایط لازم طبق پروتکل های مورد تاکید ستاد مدیریت مقابله با کرونا صورت بپذیرد.

انتهای پیام/
کد مطلب: 428714
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *