يکشنبه ۲۱ شهريور ۱۴۰۰ ۱۳:۰۷
۰
رئیس جمعیت هلال احمر؛

اجرای فاز دوم طرح یاس در ایرانشهر کلید خورد

محمد رضا کرد گفت: مرحله دوم طرح یاس (یاران آسیب ستیز) به‌ منظور پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و ترویج فرهنگ خود امدادی برای مددجویان شهرستان ایرانشهر اجرا می شود.
اجرای فاز دوم طرح یاس در ایرانشهر کلید خورد
محمدرضا کرد، رئیس جمعیت هلال احمر ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره با اشاره به اجرای طرح یاس در این شهرستان بیان کرد: این برنامه با همکاری جوانان و داوطلبان این سازمان و کمیته امداد امام خمینی (ره) اجرا می‌شود.

وی با بیان این که در طرح یاس، با ارائه آموزش‌های اجتماع‌ محور فرد توان انجام کار مشارکتی را پیدا کرده و موجب ایجاد هماهنگی و افزایش تاب‌آوری در سطح محلی می‌شود، افزود: افراد فعال در خانه‌های هلال وارد چرخه و فرآیندی می‌شوند که در صورت بروز بحران می‌توانند در مرحله نخست خود، مرحله دوم خانواده و در مرحله سوم اعضای محله‌شان را از بحران نجات دهند.

این مقام مسئول تصریح کرد: از اهداف اجرای این طرح ارتقاء عزت‌ نفس و پذیرش مسئولیت اجتماعی و توانمندسازی رفتاری ارتباطی و فرهنگی مددجویان، حضور در عرصه‌های اجتماعی و مشارکت در فعالیت‌های جمعی، ایجاد انگیزه در زمینه امداد و کمک‌های اولیه و همچنین آشنایی با حوادث، سوانح و ارتقاء سطح دانش و مهارت آن‌ها و ترویج فرهنگ خود امدادی و دگر امدادی است.

وی خاطرنشان کرد: افراد بهره مند از آموزش‌های هلال احمر در صورت بروز بحران می توانند خود، خانواده و اعضای محله را از بحران نجات دهند که در طرح یاس با ارائه آموزش های اجتماع محور فرد توان انجام کار مشارکتی را پیدا می کند که منجر به ایجاد هماهنگی و افزایش تاب آوری در ابعاد محلی می شود.

انتهای پیام/
کد مطلب: 428672
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *