چهارشنبه ۱۰ شهريور ۱۴۰۰ ۰۸:۰۰
۰
در جلسه شورای اداری مطرح شد؛

صدای مظلومیت مردم سیستان و بلوچستان باید به گوش مسئولین رسانده شود/ رفع مشکلات معیشتی اولویت دولت سیزدهم باشد

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: رفع مشکلات معیشتی و اشتغال مردم سیستان و بلوچستان اولویت دولت سیزدهم باشد.
صدای مظلومیت مردم سیستان و بلوچستان باید به گوش مسئولین رسانده شود/ رفع مشکلات معیشتی اولویت دولت سیزدهم باشد
به گزارش پهره؛ عبدالناصر درخشان، نماینده مردم شهرستان های ایرانشهر، بمپور، دلگان، فنوج، لاشار، راسک، سرباز و بخش های بنت، آشار در مجلس شورای اسلامی در جلسه شورای اداری شهرستان خطاب به مردم حوزه انتخابیه خود، بیان کرد: تلاش من بر این بوده که به عنوان خادم در مجلس، در سطح ملی زبان مردم خود باشم.

وی ضمن گرامی داشت یاد و نام دولت مردان شهید رجایی و باهنر، افزود: انتظار این است همه مدیران مانند این شهیدان به مردم خدمت کنند.

این مقام مسئول با اشاره به این که برای توسعه به شهرستان پویا نیاز بوده، تصریح کرد: برای این که بتوانیم شهرستان های پویایی داشته باشیم ما نیاز به سرزمین تحول گرا و دیدگاه بلند داریم که زندگی فرزندان و کودکان ما را تغییر دهد.

وی عنوان کرد: صدای مظلومیت مردم سیستان و بلوچستان را تاکنون به گوش تمام مسئولین رساندم و هرگز غفلت و کوتاهی نکردم.

درخشان با اشاره به آغاز کار دولت سیزدهم، خاطر نشان کرد: با رویکرد دولت جدید امیدواریم تغییراتی مهم، گسترده و موثر را شاهد باشیم، سیستان و بلوچستان سرزمینی بزرگ در دل ایران و جزو لاینفک است و استان باید با نگاه بلند مورد توجه قرار بگیرد.

وی با اشاره به نگاه مساعد و مثبت اغلب مسئولین به استان، اضافه کرد: من امیدوارم که این اتفاق ثمر خواهد داشت و سیستان وبلوچستان مورد توجه همگان قرار می‌گیرد.

درخشان با اشاره به توانمندی شهرستان ایرانشهر از حیث نیروی انسانی گفت: این منطقه ظرفیت بسیار مهم دارد به گونه ای که می‌تواند به تمام استان نیرو متخصص و ماهر صادر کند.

وی عنوان کرد: فرودگاه ایرانشهر با توجه به افزایش شاخص جمعیتی، توسعه شهری و صنعتی باید ارتقا پیدا کند و زمینه مناسبی برای سرعت بخشیدن به جابه جایی افراد و کالاها باشد.

نماینده ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ارتقا دانشگاه ولایت یکی دیگر از آرمان‌های مردم بوده، چون خود را جزئی از این خانواده می‌دانم و ضمن تبریک به کارمندان به مناسبت هفته دولت امروزه می طلبد نگاه کارآفرینانه داشته باشیم.

وی بیان کرد: امروز باید به سمت و سوی خلاقیت برویم و با توجه به وجود مراکز رشد و فناوری، باید مردم و کسبه شهر با مهارت های تولید ثروت و خلاقیت در تجارت آشنا شوند و در حوزه های صنعت، تولید و کشاورزی با نوآوری و استفاده از تجهیزات پیشرو، یک گام اساسی در توسعه و پیشرفت داشته باشیم.

درخشان اضافه کرد: از فرمانداری و دستگاه های اجرایی متولی می خواهم در این جهت به اصناف و کسبه شهرستان توجه جدی داشته باشند.

این مقام مسئول اذعان کرد: مسئولین نظارتی، مدیرانی که برای مردم کار می کنند و پرتلاش هستند باید جایگزین مدیران ناتوان و کم کار شوند.

نماینده مردم ایرانشهر با بیان این که باید تلاش کنیم آموزش و پرورش ما جایگاه بهتری کسب کند، عنوان کرد: با توجه به شرایط اشتغال و بیکاری و فرصت های موجود ,اکنون موضوع دردناک، جذب نیروی ماهر و متخصص است.

وی اضافه کرد: تاکید من این است که اگر چنان چه فرصت جذب نیروی انسانی وجود دارد بدون توجه به این که شخص متعلق به کجا بوده و چه تخصص و گرایشی دارد، گماشته شود و انتظار می رود از روی شایستگی انتخاب شود و باید همه مردم را یکسان بدانیم.

در ادامه جلسه، علی شعبانی، فرماندار ویژه ایرانشهر، اقدامات انجام شده در شهرستان از جمله روند برگزاری انتخابات، برنامه های هفته دولت و پروژه های افتتاح شده، اعتبارات سال 1400 و پروژه‌هایی از منابع ملی و استانی، برنامه های توسعه ای و طرح های در دست پیگیری، رویدادها و سفرهای مسئولان به این منطقه در سال جاری را تشریح کرد.

وی با اشاره به برخی طرح های در دست پیگیری در شهرستان ایرانشهر از جمله ارتقای سیاسی بخش بزمان، تاسیس شهر مرکز بخش دامن، تاسیس بخش ابتر، برخی طرح های صنعتی بزرگ در حوزه سرمایه گذاری و توسعه اقتصادی این منطقه، تحقق آن ها را منوط به پیگیری جمعی و همکاری و هم افزایی همه ارکان این حوزه در این جهت دانست.

انتهای پیام/
کد مطلب: 428638
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *