چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ ۰۸:۴۰
۰
گلایه ای تمام نشدنی؛

صف‌های طولانی و دست‌خالی برگشتن از مرکز توزیع گاز مایع باعث ناراحتی مردم ایرانشهر شده است

مردم از وضعیتی که دولت تدییر و امید در نحوه توزیع کپسول گاز مایع ایجاد کرده، گلایه دارند و ابراز دارند حتی با وجود حضور در صف‌های طولانی، نمی‌توانند آن را خریداری کنند.
صف‌های طولانی و دست‌خالی برگشتن از مرکز توزیع گاز مایع باعث ناراحتی مردم ایرانشهر شده است
به گزارش پهره، چند روزی است که مردم شهرستان ایرانشهر نسبت به گرانی و کمبود سیلندر کپسول گاز مایع ابراز گلایه کردند.

در این راستا خانم نارویی یکی از شهروندان ایرانشهری در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: شرکت گاز در راستای توزیع کپسول گاز اقدام به سهمیه بندی کرده است و باید در این زمینه شهروندان ایرانشهری اقدام به افتتاح حساب کنند.

وی افزود: در این شرایط کمبود و گرانفروشی سیلندر کپسول گاز مایع همچون ماه های گذشته مسئولین بیخیال شدند و دیگر به این مسئله توجه چندانی ندارند.

این شهروند ایرانشهری تصریح کرد: بسیاری از نمایندگان حتی سیلندرهای کپسول گاز مایع را به قیمت گزاف در حد ۵۰ الی ۶۰ هزار تومان می فروشند و مردم در این وضعیت بحران کرونا باید با این معضل چی کار کنند.

وی اضافه کرد: مردم ایرانشهر از مسئولین ذیربط در توزیع کپسول های گاز خواهشی که دارند این است که با سود جویان این کالا برخورد قاطع داشته باشند و بازرسی های اداره صمت به صورت مکرر انجام شود تا دلالان قیمت های آن ها را خودسرانه افزایش ندهند.

توزیع سیلندر کپسول گاز از طریق نمایندگی ها در هر محله

در این راستا علی شعبانی، معاون استاندار و فرماندار ویژه ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: توزیع سیلندر گاز در شهر ایرانشهر فقط از طریق نمایندگی هایی که در محله های مختلف شهر مشخص است صورت می‌گیرد.

وی افزود: در چند روز گذشته در حمل گاز به ایرانشهر مشکلاتی به علت مبتلا شدن ٣ نفر از رانندگان به وجود آمده که با پیگیری های صورت گرفته برطرف شد.

این مقام مسئول با بیان این که به اندازه کافی گاز در ایرانشهر موجود است و چند دستگاه کشنده حمل گاز به شهرستان اضافه شده، تصریح کرد: توزیع سیلندر گاز فقط در محله های که تعریف شده در سطح شهر صورت می گیرد.

وی خاطرنشان کرد: از آن جایی که تحویل گاز در مقابل شرکت ها ممنوع است شهروندان از حضور در مقابل شرکت های گاز شهرستان خوداری و حتما به نمایندگی های موجود در سطح شهر مراجعه کنند.

سیلندر کپسول گاز مایع با زیرساخت بانکی توزیع می‌شود

در این زمینه مهرداد طاهری، رئيس اداره صنعت معدن و تجارت ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: اساسی ترین مشکل در راستای کمبود سیلندر کپسول گاز مایع در شهرستان عدم جذب سهمیه کامل بوده، بطوری که در ماه گذشته حدود 50 درصد سهمیه گاز توسط شرکت های موزع جذب نشده است و دلیل آن را نیز مشکل ناوگان حمل گاز مطرح کردند.

وی افزود: اما با پیگیر های که در طی چند روز اخیر از طریق منطقه چابهار توسط فرمانداری انجام شد، قرار بر این شده تا زمان رفع مشکل کشنده کمکی به شهرستان اختصاص داده شود.

وی افزود: روز گذشته حدود 35 تن گاز توسط دو شرکت پرسی ایران و افروز جذب و در دو شهرستان ایرانشهر و بمپور توزیع شده است.

این مقام مسئول تصریح کرد: از طرفی نیز دو کشنده دیگر مربوط به شرکت پرسی ایران نیز در طی روز گذشته در شهرستان ایرانشهر تخلیه و امروز توزیع شد.

وی خاطر نشان کرد: در حقیقت تامین کننده گاز در شهرستان شرکت نفت بوده و این وظیفه بر عهده آنان است و تهیه آن بر عهده اداره صنعت معدن و تجارت نیست و باید در این راستا جوابگوی مشکلات مردم در این زمینه باشند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: هنگامی که تامین سیلندر کپسول گاز مایع در ایرانشهر به طور کامل انجام می شود، مشکلات حاشیه ای از جمله گرانفروشی و تخلفات دیگر به خودی خود کاهش پیدا می کند.

وی عنوان کرد: تیم بازرسی اداره صنعت معدن و تجارت ایرانشهر در روزهای گذشته و امروز در محل تاسیسات حضور و بر توزیع سیلندرهای کپسول گاز مایع نظارت کامل داشتند تا تخلف یا انحرافی صورت نگیرد.

وی بیان کرد: کلیه کپسول های گاز از طریق دستگاه های کارتخوان و از طریق شبکه ریر ساخت بانکی که تعریف شده باید توزیع شوند.

انتهای پیام/
کد مطلب: 428534
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *