چهارشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ ۰۹:۳۱
۰
در مراسم معارفه رئیس جدید دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور مطرح شد؛

استفاده مطلوب از فرصت های خدمتگزاری/ حل بسیاری از مشکلات با نزدیکی به قرآن میسر است

مراسم معارفه رئیس جدید دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور در ایرانشهر برگزار شد.
استفاده مطلوب از فرصت های خدمتگزاری/ حل بسیاری از مشکلات با نزدیکی به قرآن میسر است
به گزارش پهره؛ مراسم معارفه مدیر دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور با حضور حجت الاسلام والمسلمین روستا آزاد، معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و همچنین ارتباط تصویری حجت الاسلام والمسلمین واعظی رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم به صورت ویدیو کنفرانس و ائمه جمعه، طلاب، روحانیون، مسئولین و عموم مردم در محل سالن همایش های دانشگاه ولایت در ایرانشهر برگزار شد.

دراین مراسم حجت الاسلام والمسلمین روستا آزاد، معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم ضمن تشکر از تلاش های سرپرست سابق شعبه بیان کرد: ما در این مراسم نه معارفه ای داریم و نه تودیعی، زیرا که حجت الاسلام والمسلمین سجادی که بومی و فرزند این منطقه بوده نیاز به معارفه ندارد و حجت الاسلام والمسلمین میرخانی نیز نیاز به تودیع ندارد.

وی بهترین کار را عمل به قرآن دانست و افزود: امروزه بسیاری از مشکلات ما در جامعه به دلیل فاصه گرفتن و دوری از این کتاب آسمانی بوده و هر کسی در عمل به آن کوتاهی کند تباه خواهد شد.

حجت السلام والمسلمین روستا آزاد به تفسیر آیه 23 سوره حدید اشاره و تصریح کرد: اگر حوادث را براساس علم خدا بدانیم اتفاقى بى‏دلیل رخ نمی دهد و اگر حکمت بروز حوادث را بدانیم، حسد نمى‏ ورزیم، حرص نمى‏زنیم، دشمنى نمى‏ کنیم و عصبانى نمى‏شویم چون مى‏دانیم که صحنه‏ ها از قبل طراحى حکیمانه شده است.

وی تشکیل کارگروه های مشورتی از میان نخبگان منطقه جهت پیشبرد اهداف نظام اسلامی را خواستار شد و عنوان کرد: دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق با تشکیل تیم های مشورتی به مسئله شناسی و ظرفیت شناسی منطقه در راستای حل مشکلات بپردازد.

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی از همه نهاد های حوزوی و انقلابی خواست تا از رئیس جوان در منطقه جنوب شرق حمایت کنند تا این نیروی انقلابی بتواند در این مسیر موفق و موثر واقع شود.

در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین عیسی بزمانی، امام جمعه ایرانشهر ضمن عرض خیر مقدم بیان کرد: اقدامات و فعالیت های موثری را حجت الاسلام میرخانی در زمان تصدی سرپرستی دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق انجام داده که خود بنده شاهد این امور بودم و از تلاش های او قدردانی و امیدواریم حجت الاسلام سجادی با ادامه فعالیت های انجام شده منشاء خدمات خیر باشد.

وی وجود دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق را مایه مباهات دانست و افزود: از ابتدای تاسیس در این منطقه و به مرکزیت ایرانشهر فعالیت های فرهنگی و تبلیغی مفیدی را در منطقه انجام داده که این امر سطح توقع را از طلبه جهادی که ریاست این شعبه را متقبل شده است بالا می برد.

امام جمعه ایرانشهر تصریح کرد: دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم تحت منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و آن هم در زمان گام دوم انقلاب به یک نیروی جوان و جهادی میدان داده و حجت الاسلام والمسلمین سجادی که فرزند این منطقه بوده را به ریاست شعبه جنوب شرق برگزیده که این امر بسیار مهم و مفید است.

حجت الاسلام والمسلمین بزمانی مسئله محوری و نیاز سنجی را از فعالیت های مفید دفتر تبلیغات اسلامی برشمرد و گفت: باید در هر جایی که احساس شد خلاء و نیاز است چه از لحاظ فرهنگی، آموزشی ورود شود و آن نیازها را مرتفع ساخت.

در پایان این مراسم نیز حجت الاسلام والمسلمین سجادی، رئیس دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق نیز با تشکر و قدردانی از حضور همه مهمانانی که از شهرستان و استان های همجوار در این مراسم شرکت کردند، بیان کرد: از این که به اینجانب اعتماد شده و این وظیفه خطیر را به بنده محول کردند قدردان هستم و از خداوند متعال می خواهم که مرا در این راه یاری کند.

وی ضمن تشکر از مدیران گذشته تعامل بیشتر با ادارات و نهاد ها را از برنامه های آتی خود دانست و افزود: تعاملات با دستگاه ها ی دولتی و نهاد های حوزوی را بیش از پیش گسترش خواهیم داد تا بتوانیم در منطقه اقدامات شایسته ای به سود مبلغین، طلاب، روحانیون و مردم انجام دهیم.

سجادی دوران تصدی مسئولیت و خدمت به مردم را از فرصت هایی برشمرد که خداوند به انسان ها عطا می کند و عنوان کرد: اگر خدمتگزاری ها به خاطر کسب رضایت الله متعال باشد قطعا پیروزی و کامیابی را به دنبال خواهد داشت و کسانی که از فرصت خدمتگزاری استفاده بهینه نکنند در روزی که یکی از نام های آن"یوم الحسره" است غم و اندوه بیشتری خواهند داشت.

گفتنی است؛ در این مراسم ضمن قدردانی از زحمات حجت الاسلام والمسلمین میرخانی سرپرست سابق این شعبه در زمان تصدی امورات، حجت الاسلام والمسلمین علیرضا سجادی به سمت رئیس جدید این شعبه معرفی شد.

انتهای پیام/
کد مطلب: 427933
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *