پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ ۰۱:۲۵
۰
رئیس اداره محیط زیست:

زیستگاه‌های پرندگان مهاجر و وحشی در ایرانشهر عاری از بیماری آنفلوانزا است/هر گونه تلفات غیرعادی گزارش دهید 

محمد انور هاشمزهی گفت: زیستگاه‌های پرندگان مهاجر ایرانشهر به دقت از سوی محیط بانان اداره محیط زيست رصد و پایش می‌شود که در حال حاضر عاری از هر گونه بیماری آنفلوانزا پرندگان است.
زیستگاه‌های پرندگان مهاجر و وحشی در ایرانشهر عاری از بیماری آنفلوانزا است/هر گونه تلفات غیرعادی گزارش دهید 
محمد انور هاشمزهی، رئیس اداره محیط زیست ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: کارشناسان و محیط بانان این ارگان با همکاری مرکز بهداشت و دامپزشکی به پایش رود خانه های دایمی، آبگیرها و سدهای این شهرستات که هر ساله در فصول پاییز و زمستان مامن و میزبان پرندگان مهاجر است، اقدام کردند.

وی با اشاره به این که سلامت مردم و محیط زیست در اولویت بوده، افزود: انجام اقدامات پیشگیرانه، پایش و نظارت این زیستگاه ها ضروری است.

هاشمزهی تصریح کرد: در همین راستا نیز گشت مشترک شبکه دامپزشکی با اداره محیط زیست و مرکز بهداشت ایرانشهر از رودخانه دامن و سد سرایدان به منظور پایش و بررسی بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان انجام شد.

رئیس اداره محیط زیست ایرانشهر خاطرنشان کرد: تا پایان فصل مهاجرت و زمان حضور پرندگان مهاجر در این مناطق پایش‌ها طبق برنامه ریزی وهماهنگی همچنان ادامه دارد.

وی عنوان کرد: در بازدید و پایش های صورت گرفته در رودخانه ها و سدهای ایرانشهر علایم مشکوک و یا تلفات پرندگان وحشی  مشاهده نشد.

این مقام مسیول ضمن تاکید بر اهمیت مراقبت و پایش از  رودخانه ها و سدها برای کنترل این بیماری، گفت:  به منظور جلوگیری از انتقال آنفلوآنزا فوق حاد پرندگان هیچ گونه پروانه شکاری در این فصل صادر نشده و به مردم توصیه اکید می شود از شکار و صید پرنده های مهاجر پرهیز کنند.  

وی گفت: شهروندان عزیز ایرانشهری در صورت مشاهده هر گونه تلفات طیور اهلی و پرندگان وحشی را به نزدیک‌ترین اداره حفاظت محیط زیست اطلاع دهند.

انتهای پیام/
کد مطلب: 427711
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *