چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ ۰۸:۱۷
۰
رئیس جمعیت هلال احمر ایرانشهر عنوان کرد:

اجرای پویش چهل چراغ با مضموم نذر کار خیر و بشر دوستانه به نیت سردار دلها

محمدرضا کرد از اجرای طرح اهدای زندگی، نذر خون که همزمان با پویش ملی چهل چراغ به‌ همت اعضای فعال کانون های جوانان و دانشجویی ایرانشهر انجام می شود، خبر داد.
اجرای پویش چهل چراغ با مضموم نذر کار خیر و بشر دوستانه به نیت سردار دلها
  محمد رضا کرد، رئیس جمعیت هلال احمر ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره با بیان این که خون سالم، نجات دهنده زندگی است، گفت: همه روزه، در سراسر جهان بسیاری از افراد به فرآورده های خونی نیاز پیدا می کنند.

وی افزود: به طوری که از هر سه نفر در دنیا یک نفر در طول زندگی احتیاج به تزریق خون و فرآورده های خونی پیدا می کند.

رئیس جمعیت هلال احمر ایرانشهر تصریح کرد: در حال حاضر، با وجود پیشرفت های چشمگیر در زمینه علم پزشکی هنوز هیچ گونه جایگزین مصنوعی برای خون ساخته نشده است و فقط خونی که توسط انسان های نیکوکار اهدا می شود، می تواند جان انسان های دیگر را از مرگ نجات بخشد.

وی اضافه کرد: بر همین اساس، با هدف ارج نهادن به این حرکت نیکو، خدمت بشر دوستانه اهدای خون توسط اعضای هلال احمر ایرانشهر با عنوان نذر خون انجام شد.

کرد با بیان این که نذر خون با هدف اهدای خون و ترویج این کار خداپسندانه اجرا می شود، خاطرنشان کرد: این طرح در قالب پویش طرح ملی چهل چراغ به مناسبت سالگرد شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و با حضور کارشناس امور جوانان جمعیت هلال احمر و جمعی از اعضای فعال کانون های جوانان و دانشجویی در مرکز انتقال خون ایرانشهر اجرا شد.

انتهای پیام/
کد مطلب: 427708
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *