دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ ۰۷:۴۳
۰
صف نانوایی ها سکانس جدیدی از سریال اهمال کاری مسئولین در سیستان و بلوچستان؛

وقتی کیسه های آرد در نبود نظارت به مقصد نمی رسد/از قاچاق سهمیه آرد نانوایی ها به پاکستان تا شیوع کرونا در صف های بی پایان

چند هفته ای از شلوغی نانوایی ها و کم بودن نان در سطح شهر ایرانشهر می گذرد و برای مردم که نان قوت غالب و جزئی حذف نشدنی از سفره هایشان است که دردسرهایی به همراه داشته است.
وقتی کیسه های آرد در نبود نظارت به مقصد نمی رسد/از قاچاق سهمیه آرد نانوایی ها به پاکستان تا شیوع کرونا در صف های بی پایان
به گزارش پهره؛ موج شلوغی، صف های طولانی، تعطیلی نانوایی ها و نبود نان در سطح ایرانشهر حکایت جدیدی است که این روزها نگرانی شهروندان را به همراه دارد.

موضوعی که چند هفته است شهروندان ایرانشهری با آن مواجه هستند.

 در این روزهای همه‌ گیری کرونا مهم ترین توصیه رعایت بهداشت فردی است؛ این مسئله در مکان‌های عمومی که دارای تجمع جمعیتی بیشتری بوده، از اهمیت زیادی برخوردار است.

این روزهای نانوایی‌ های سطح شهر ایرانشهر یکی از مکان‌های پرتجمعی است که به‌ دلیل تشکیل صف و تجمع جمعیت احتمال انتقال ویروس کرونا در آن بالاست.
 

صف نانوایی ها دردسر جدید ایرانشهری ها

علی اولیایی، یکی از شهروندان ایرانشهری در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: مشاهدات عینی در روزهای گذشته از نانوایی های این شهر حاکی از این بوده که برخی مردم به دلیل شلوغی و تعطیلی زود هنگام نانوایی ها و عدم پخت نان دست خالی به خانه هایشان برمی گردند یا این که بین چند نانوایی سرگردان می شوند.

وی با بیان این که شهروندان ایرانشهری برای خرید دو قرص نان یک ساعت در نوبت می ایستند، ولی با این اوصاف باز هم مطمئن نیستند که بتوانند نان مورد نیازشان را تهیه کنند، عنوان کرد: نان قوت لایموتی است که باید هر روز خریداری شود بنابراین با این شرایط هر روز ایستادن در صفوف طولانی به مدت زیاد باعث کلافه شدن آنان می شود.

این شهروند ایرانشهری تصریح کرد: خواهشی که از مسئولین دارم حتما این مسئله را که کاملا قابل مشاهده بوده و به شدت باعث سرگردانی مردم این منطقه شده است، رسیدگی کنند.

برخورد قانونی با نانوایی های متخلف

در این راستا عبدالرحمان برشان، بخشدار مرکزی ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: در قالب گشت مشترک به همراه نمایندگان کارگروه آرد و نان از نانوایی های سطح حوزه مرکزی این منطقه به منظور بررسی عملکرد این واحدها با هدف ارتقای سطح کیفیت نان تولیدی بازدید به عمل آمد.

وی افزود: در بازرسی انجام شده از نانوایی های سطح شهر ایرانشهر مواردی چون چگونگی پخت نان، زمان پخت، وزن چانه ها، رعایت بهداشت، کیفیت آرد و نان و مهم تر از همه مسائل رضایت مندی مشتریان این صنف مورد بررسی قرار گرفت.

بخشدار مرکزی ایرانشهر تصریح کرد: نان از اساسی‌ ترین کالاهایی است که باید در اختیار مردم قرار گیرد، همین امر نیز باعث افزایش حساسیت و ایجاد محدودیت‌های بیشتر در شغل نانوایی شده است.

وی اضافه کرد: کوچکترین تغییر در کیفیت و کمیت نان باعث بروز مشکلات زیادی می شود که جبران آن ها بسیار سخت بوده و هدف از بازدید نانوایی های سطح شهر ایرانشهر این است تا متصدیان ملزم به رعایت قانون مصوب شده از سوی اصناف باشند.

برشان با اشاره به این که نان قوت لایموت بیشتر مردم است، عنوان کرد: زحمات متصدیان نانوایی های منضبط در ایرانشهر ارزشمند بوده و جای تقدیر و تشکر را دارد و آن دسته از آنان که دارای تخلفاتی خارج از قوانین بودند، پرونده شان جهت رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارجاع داده شده است.

 
مشکل حمل آرد مرتفع می شود

در همین زمینه مهرداد طاهری، سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: به محض مشاهده شلوغی صفوف نانوایی ها در سطح شهر طرح نظارتی بر این مکان ها توسط بازرسان این ارگان از هیجدهم دی ماه شروع شد.

وی افزود: از ابتدای اجرای طرح بازدید نانوایی های حوزه ایرانشهر، تاکنون بیش از ۱۰۰ واحد مورد بازرسی قرار گرفته که در این زمینه تخلفاتی از جمله کم فروشی، عدم رعایت موازین بهداشتی محرز شده است.

سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت ایرانشهر تصریح کرد: عمده ترین مشکل طولانی بودن صف های نانوایی و عدم پخت نان، نبود حمل به موقع آرد توسط شرکت حمل و نقل خلیج فارس است.

طاهری اضافه کرد: با پیگیری های صورت گرفته از طریق اداره صنعت، معدن و تجارت ایرانشهر و استان حداکثر تا یک هفته دیگر مشکل کمبود آرد و نبود پخت نان در این حوزه کاملا مرتفع خواهد شد و دیگر مردم در زمینه تامین نان مشکلی نخواهند داشت.

انتهای پیام/
کد مطلب: 427673
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *