دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ ۰۸:۱۹
۰
مردم کلافه، مسئولین بی توجه شدند؛

گلایه شهروندان سیستان و بلوچستانی از وضعیت فاضلاب کوچه ها و معابر/متولیان از بار مسئولیت شانه خالی نکنند!

پساب‌های خانگی و رهاسازی فاضلاب ها، به معضلی همیشگی و حل نشدنی برای مردم سیستان و بلوچستان تبدیل شده است.
گلایه شهروندان سیستان و بلوچستانی از وضعیت فاضلاب کوچه ها و معابر/متولیان از بار مسئولیت شانه خالی نکنند!
به گزارش پهره؛ اگرچه شهرداری ها به عنوان یكی از اركان خدمات رسانی و پر اهمیت در حوزه های مختلفی مانند آموزش، بهداشت محیط، حمل و نقل عمومی، سامان دهی امور شهری و سایر امور مرتبط به شهروندان هر جامعه مطرح هستند و نقش پر رنگی در مسایل اجتماعی ایفا می كنند، اما در همین راستا رسیدگی به وضعیت بهداشت سطح شهر، معابر، كانال های آب، جمع آوری زباله و سایر موارد از انتظارات مردم از شهرداری ها است.

رها سازی فاضلاب خانگی در کوچه و خیابان های شهر یکی از معضلات است که متاسفانه بسیاری از محلات شهر ایرانشهر به آن گرفتار هستند و گاه و بی گاه مشاهده می شود که برخی از شهروندان به صورت کاملا غیرقانونی حقوق دیگران را زیر پاگذاشته و اقدام به رها سازی آنان خود در معابر عمومی می کنند.

این مساله علاوه بر مسائل زیست محیطی و بهداشتی که به وجود می آورد، موجب اذیت و آزار همسایه ها نیز می شود، که باید به این مساله توجه ویژه ای صورت بگیرد و سازمان ها و متولیان آن از جمله شهرداری و آب و فاضلاب این موضوع را پیگیری و به افرادی که منجر به انجام رهاسازی فاضلاب های خانگی به معابر عمومی می شوند، تذکرها و هشدارهای لازم بدهند تا از این عمل ناپسند که باعث زشت شدن چهره شهر می شود جلوگیری به عمل آید.

پساب‌های خانگی و رهاسازی فاضلاب معضلی همیشگی برای مردم ایرانشهر

در همین راستا، عبدالنبی مالکی، یکی از شهروندان ایرانشهری در گفت و گو با خبرنگار پهره گفت: رها کردن فاضلاب در برخی کوچه های شهر ایرانشهر ما را کلافه کرده و این امر سبب ابتلای کودکان ما به بیماری می شود، کودکانی که در خیابان بازی می‌کنند، بارها توپ آن ها در فاضلاب های رها شده خانگی افتاده و از این طریق آلودگی به آن‌ها منتقل شده و مریض می شوند.

وی افزود: برخی از شهروندان بدون توجه به مسائل بهداشتی و آگاهی داشتن از خطرات شیوع بیماری ها نسبت به رها کردن فاضلاب های خانگی اقدام می کنند.

این شهروند ایرانشهری اضافه کرد: خواهش که من دارم مسئولین امر هر چه سریع تر جهت رفع مشکل مردم از رها کردن فاضلاب در برخی کوچه ها و خیابان های شهر ایرانشهر اقدام کنند.

اجرای گشت ویژه برخورد با متخلفین رها سازی فاضلاب های خانگی به معابر عمومی

مهدی صدرایی نسب، رییس مرکز بهداشت شهرستان ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار ما از اجرای گشت ویژه برخورد با متخلفین رهاسازی کننده فاضلاب های خانگی به معابر عمومی، توسط کارشناسان واحد سلامت محیط و کار به همراه نمایندگان ادارات آب و فاضلاب، شهرداری و محیط زیست خبر داد و بیان کرد: در این ماموریت از کوچه های خیابان شهید مالکی و رازی بازدید به عمل آمد و به خانوارهایی که اقدام به رها سازی پساب های خانگی کرده بودند اخطاریه بهداشتی با مهلت ۷ روزه تحویل داده شد.

وی در تکمیل مطلب فوق، افزود: مقرر شد پس از گذشت ۷ روز مجددا از این کوچه ها توسط کارگروه ها بازدید به عمل آید و در صورت عدم تمکین به اخطاریه های صادره پرونده متخلفین جهت پیگیری قانونی به دادگاه ارجاع داده شود.

این مقام مسئول اضافه کرد: فرهنگ سازی در رعایت حقوق شهروندی مسئله مهمی بوده که باید از دید همگان مد نظر قرار بگیرد و لازم است با جدیت بیشتر و با تشدید نظارت بر نحوه دفع فاضلاب خانگی و شهری از سوی دستگاه های متولی، در جهت رفع موانع و تامین فضایی سالم گام هایی برداشته شود.

انتهای پیام/
کد مطلب: 427159
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *