دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ ۱۰:۳۴
۰
کابوس مرگ و وحشت در عروسی؛

وقتی هیجان لحظه ای قربانی می گیرد/ قتل شبه عمد؛ نتیجه تیراندازی در جشن ازدواج

رسم غلط تیراندازی در عروسی اگرچه برای شادمانی انجام می شود، اما می تواند مرگ و یا جراحت افرادی را در پی داشته باشد و جشن ازدواج را به عزا تبدیل کند.
وقتی هیجان لحظه ای قربانی می گیرد/ قتل شبه عمد؛ نتیجه تیراندازی در جشن ازدواج
به گزارش پهره به نقل از عصرهامون، اصلا گمان نمی کرد این اتفاق رخ دهد و زندگی اش را از این رو به آن رو کند، در حالیکه سرش را در میان دستانش گرفته بود و از یادآوری خاطراتش زجر می کشید گفت: عروسی رفته بودیم، همه بچه های محل جمع شده بودند و نفری 10 هزار تومان و یا بیشتر، کمک می کردند تا بتوانیم برای جشن آخر شب گروه ارکستر بیاوریم.

وی ادامه داد: پس از آنکه مراسم به انتهای خود نزدیک شد، گروه ارکستر هم آمدند و جشن و پایکوبی به راه بود، در این میان چند نفری که تا آن لحظه نمی شناختم خوشحالی خودشان را با تیراندازی نشان دادند و همین اقدام من را مشتاق کرد به کنارشان بروم و درخواست کنم تفنگ را به من بدهند تا با تیراندازی هیجان بیشتری را تجربه کنم.

این مددجوی زندانی تصریح کرد: در ابتدا آن ها مسخره ام کردند که تیراندازی بلد نیستی و تفنگ به تو نمی دهیم، اما سرانجام راضی شدند یک تیر شلیک کنم، خیلی خوشحال بودم و احساس غرور می کردم.

وی گفت: تفنگ را برداشتم و یکی از آن ها یک گلوله داد تا شلیک کنم، تا آن لحظه اصلا طریقه کار با اسلحه را ندیده بودم و نمی دانستم چگونه باید با آن کار کنم.

این مددجو ادامه داد: به سختی تیر را داخل اسلحه قرار دادم و در حالی که می خواستم تفنگ را بالا ببرم، ناگهان تفنگ خود به خود عمل کرد و در کسری از ثانیه دنیا جلوی چشمانم سیاه شد و گلوله به سر دوستم برخورد کرد.

وی اظهار کرد: از ترس اسلحه را انداختم و پابه فرار گذاشتم، نمی دانستم کجا می روم، اما فقط می خواستم آنجا نباشم، پس از چند دقیقه به تلفن همراه برادرم زنگ زدم و ماجرا را برایش تعریف کردم.

مددجوی زندانی عنوان کرد: برادرم گفت هرچه سریعتر خودت را به کلانتری معرفی کن، من هم حرفش گوش دادم و خود را به نزدیک ترین کلانتری معرفی کردم.

وی بیان کرد: با قصد و نیت قبلی این کار را انجام ندادم و حتی برادر دوستم که گلوله به سرش برخورد کرده بود در صحنه حضور داشت و دید که این اتفاق به دلیل غفلت لحظه ای من رخ داد.

شاکی 160 میلیون تومان از دیه را بخشید

عبدالحسین سجادی، مدیر نمایندگی ستاد دیه سیستان و بلوچستان در این زمینه به خبرنگار ما بیان کرد: در این حادثه به دلیل استفاده از تفنگ و تیراندازی، عروسی به عزا تبدیل شد.

وی اظهار کرد: این مددجو که فاقد سابقه کیفری بود و به اتهام قتل شبه عمد به پرداخت دیه و حبس محکوم شد که پس از تحمل دو سال زندان، با گذشت شاکی و کمک ستاد دیه کشور و استان آزاد شد.

این مقام مسئول تصریح کرد: کل بدهی 360 میلیون تومان بود که شاکی 160 میلیون تومان آن را بخشید و با دریافت تسهیلات 120 میلیون تومانی بانکی و 80 میلیون تومان کمک بلاعوض ستاد دیه کشور و سیستان و بلوچستان این مددجو از زندان آزاد شد.
 
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 427091
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *