دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ ۰۸:۲۴
۰
رئیس مرکز بهداشت شهرستان ایرانشهر:

تشخیص زودهنگام و امید به درمان، راه رهایی از سرطان است

مهدی صدرایی نسب گفت: آموزش اساسي ترين برنامه اي است كه باید در راستاي هدفمند كردن آن در برنامه هاي خودمراقبتي خانواده بايد انجام شود.
تشخیص زودهنگام و امید به درمان، راه رهایی از سرطان است
مهدی صدرایی نسب، رئیس مرکز بهداشت شهرستان ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: به مناسبت هفته ملی سلامت بانوان و به منظور آگاهی و شناخت سرطان های شایع در این قشر، کلاس های آموزشی غربالگری سرطان دهانه رحم و پستان در مراکز خدمات جامع سلامت این منطقه با گروه هدف خانم های شاغل برگزار شد.
وی افزود: در جوامعی که زنان خود مراقبتی و معاینات شخصی ماهیانه را جدی می‌گیرند و در مواجهه با علائم به سرعت به پزشک مراجعه می کنند، سرطان در مراحل اولیه تشخیص داده می‌شود و این موضوع کار درمان را آسان‌تر می‌کند.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان ایرانشهر ادامه داد: در سال های اخیر با پیشرفت های که در تشخیص زودرس سرطان ها با غربالگری دوره ای به وجود آمده، درمان با موفقیت بیشتری همراه شده است.
وی اضافه کرد: وقتی توده های سرطانی در اندازه کوچک تشخیص داده می شوند به خوبی درمان پذیر هستند و این به کاهش مرگ و میر ناشی از بیماری در بین بانوان کمک بسیاری می کند.
این مقام مسئول عنوان کرد: عدم تغذیه مناسب و خوب، عدم تحرک و ورزش از مهم ترین دلایل بروز بیماری‌هایی چون سرطان است.
وی وي با اشاره به اين كه بانوان به عنوان مديران خانواده مي توانند با ايجاد خود مراقبتي در خانواده ها سلامت را به اعضا خانواده هديه كنند، تصریح کرد: آموزش اساسي ترين برنامه اي است كه در راستاي هدفمند كردن آن در برنامه هاي خودمراقبتي خانواده بايدانجام شود.
صدرایی خاطر نشان کرد: تشخیص هر چه سریع تر سرطان در مراحل اولیه با آزمایشات مختلف نقش مهمی در درمان موفقیت آمیز این بیماری دارد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 427081
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *