سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ ۰۰:۱۳
۰
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خبر داد؛

انقلاب توسعه در بزرگترین بندر اقیانوسی کشور/ پهلوگیری مستمر کشتی های حامل کالاهای ترانزیتی در بندر چابهار

بهروز آقایی از ورود مستمر شناورهای حامل کالا و پهلوگیری و تخلیه و بارگیری ۲ کشتی ترانزیت طی سه روز در بزرگترین بندر اقیانوسی کشور خبر داد.
انقلاب توسعه در بزرگترین بندر اقیانوسی کشور/ پهلوگیری مستمر کشتی های حامل کالاهای ترانزیتی در بندر چابهار
 
به گزارش پهره بهروز آقایی، مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: 2 کشتی ترانزیتی طی سه روز از بنادر هند و جبل علی امارات به صورت مستقیم وارد بندر چابهار شده که عملیات تخلیه و بارگیری آن با تجهیزات مدرن این بندر استراتژیک در حال انجام است.

وی افزود: این مهم نشان دهنده رونق ترانزیت در بندر شهید بهشتی است که به واسطه اقدام های انجام شده از ابتدای امسال نسبت به سال گذشته با رشد چشمگیری همراه شده که در واقع می توان گفت انقلاب توسعه در این بندر بزرگ اقیانوسی رقم خورده است.

این مقام مسئول با اشاره به کالاهایی که طی روزهای اخیر از طریق بندر شهید بهشتی چابهار وارد و عازم مقصد شده است، گفت: گندم، ظروف آشپزخانه، مواد شوینده و کالاهای مورد نیاز مردم افغانستان از طریق بندر چابهار وارد و پس از تخلیه به شهرستان های هدف در ایران و همچنین مقصد کشور دوست و همسایه مان افغانستان ارسال شده است.

وی با اشاره به وزن این کالاها اذعان کرد: کشتی اول حامل 401 TEU و کشتی دوم نیز حامل 265 TEU کالا بود که در مجموع می توان گفت 666 TEU کالا طی سه روز از طریق دروازه ملل وارد شده است.

وی تصریح کرد: این مهم به واسطه سیاست گذاری های این اداره کل و ارائه تخفیف های بی نظیر در این بندر استراتژیک برای صاحبان کالا و تجار محقق شده که البته جایگاه ویژه، ظرفیت ها و تجهیزات مدرن این بندر نیز تاثیر بسزایی در رشد ترانزیت و صادرات و واردات کالا داشته است.

آقایی خاطرنشان کرد: علاوه بر این به واسطه عملکرد مناسب تیم بازاریابی این اداره کل، مدت هاست کالاهای ترانزیتی و مورد نیاز مردم افغانستان و هند از طریق بندر شهید بهشتی جذب و جابه جا می شود.

انتهای پیام/
کد مطلب: 426773
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *