سه شنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ ۰۹:۱۹
۰
در مسیر مواسلات و همدلی انجام شد؛

توزیع صدها بسته معیشی و لوازم خانگی میان عشایر سیستان و بلوچستان

مهدی جهانزاده، مسئول بسیج عشایری سپاه سلمان سیستان وبلوچستان گفت: در راستای لبیک گویی به ندای رهبر انقلاب صدها بسته معیشی و لوازم خانگی میان عشایر سیستان و بلوچستان توزیع شد.
توزیع صدها بسته معیشی و لوازم خانگی میان عشایر سیستان و بلوچستان
به گزارش پهره مهدی جهانزاده در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در راستای اجرای رزمایش کمک مومنانه افزود: ملت ایران از هر قشر و مذهبی همواره در طول تاریخ ثابت کرده‌اند که با ولایت پذیری و بصیرتی که دارند در عرصه‌های مختلف به ندای رهبر معظم انقلاب لبیک گفته و تا پای جان در راه انقلاب و نظام ایستادگی دارند.

وی بیان کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا بسیج عشایری اقدام به آگاه سازی و آموزش عشایر در اقصی نقاط استان کرد به گونه ای که پیشگیری در اولویت زندگی عشایر قرار گرفت.

مسئول بسیج عشایری سپاه سلمان استان ادامه داد: توزیع ماسک و مواد ضدعفونی کننده در مناطق مختلف سیستان وبلوچستان به ویژه مساجد و محلات حومه و عشایرنشین یکی از اقدامات مهمی بود که توانستیم در این مدت هزار لیتر مواد ضدعفونی‌کننده و بیش از پنج هزار عدد ماسک را در بین اقشار نیازمند توزیع کنیم.

وی تصریح کرد: با همکاری یک گروه جهادی از استان تهران نیز بیش از 10 هزار عدد ماسک در مناطق مختلف شهری و روستایی شهرستان دلگان توزیع شد.
 

توزیع 2500 بسته حمایتی و 450 راس گوسفند

این مقام مسئول افزود: توزیع بسته معیشتی شامل برنج، ماکارونی، روغن، قند، چای و ....، تهیه و طبخ غذای گرم و همچنین تهیه بیش از 2 هزار و 500 بسته حمایتی و پخش آن در بین جامعه هدف از جمله اقدامات در راستای ریشه کنی ویروس منحوس کرونا بوده که در مناطق عشایرنشین و روستانشین انجام شده است.

وی خاطر نشان کرد: در راستای کمک مومنانه بیش از ۱۰۰ سری لوازم مخصوص زندگی عشایری از قبیل پتو، پیک نیک، چراغ خوراک پزی، بشقاب، قابلمه، روفرشی و دیگر اقلام ضروری بین عشایرنشینان استان توزیع شده است.
 

جعفری ادامه داد: تهیه و پخش نان گرم و همچنین توزیع بیش از ۴۵۰ راس گوسفند زنده توسط خیرین درحوزه عشایری بنت نیکشهر از دیگر اقدامات مهم در راستای اجرای فرامین رهبر انقلاب است.

وی افزود: ساخت آب بند سیمانی، آغل و آبخور دام عشایری  به تعداد ۱۰ مورد از جمله برنامه‌های در دست اجرای سال جاری برای حفظ محرومیت زدایی در راستای کمک مومنانه است، همچنین بازگشایی مسیر روستایی و عشایری و در اختیار گذاشتن حدود ۲۰۰ حلقه چادر برزنتی در بین عشایر و رفع مشکل آبرسانی اهالی بخش قرقری شهرستان هیرمند به همت قرارگاه قدس و معاونت محرومیت زدایی جنوب شرق کشور و بسیج سازندگی سپاه سلمان استان از جمله اقدامات مهم برای رفع و کاهش آلام مردم در مناطق محروم است.

مسئول بسیج عشایری سپاه سلمان استان گفت: توزیع کفش و پوشاک در مناطق عشایری، تهیه حداقل ۲۰۰ بسته بهداشتی از قبل مواد شوینده و همچنین توزیع لوازم التحریر از دیگر برنامه های مهم اجرا شده در این قشر از بسیج است.

انتهای پیام/
کد مطلب: 426703
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *