پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹ ۱۹:۳۲
۰
در بازدید معاون وزیر صمت از بازارچه مرزی میرجاوه مطرح شد؛

رشد 26 درصدی صادرات کالا از گمرکات و بازارچه های مرزی جنوب شرق کشور/ تراز تجارت سیستان و بلوچستان با پاکستان مثبت است

داود شهرکی، رئیس سازمان صمت سیستان و بلوچستان گفت: میزان صادرات از گمرکات و بازارچه های مرزی جنوب شرق کشور به پاکستان طی سه ماهه امسال 26 درصد افزایش یافته است.
رشد 26 درصدی صادرات کالا از گمرکات و بازارچه های مرزی جنوب شرق کشور/ تراز تجارت سیستان و بلوچستان با پاکستان مثبت است
به گزارش پهره به نقل از عصرهامون، داود شهرکی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان، در حاشیه بازدید معاون وزیر صمت و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران از بازارچه مرزی میرجاوه گفت: وجود 6 گمرک اصلی، 7هفت پایانه صادراتی، یک منطقه آزاد تجاری، 6 منطقه ویژه اقتصادی، یک بندر تجاری و 2 اسکله عملیاتی و سایت نمایشگاهی در زاهدان و چابهار و وجود 15 بازارچه مرزی از جمله ظرفیت های زیرساختی توسعه تجارت سیستان و بلوچستان است.

شهرکی افزود: در سال 98 کالاهایی به ارزش بیش از 528 میلیون دلار از سیستان و بلوچستان به پاکستان صادر و محموله هایی به ارزش 162 میلیون دلار نیز به کشور واردات شده است که تراز مثبت تجاری استان با پاکستان را نشان می دهد.

به گفته وی، از کل صادرات استان به پاکستان در سال 98، میزان 338 میلیون و هشتصد و هشتاد هزار دلار کالا از میرجاوه صادر شده که نشان از اهمیت این مرز در توسعه صادرات غیر نفتی و افزایش مبادلات تجاری با کشور پاکستان دارد.

این مقام مسئول با اشاره به صادرات سه ماهه استان به پاکستان، گفت: کل صادرات استان از گمرکات و بازارچه های مرزی به این کشور پاکستان از ابتدای امسال تا پایان خردادماه به ارزش  131 میلیون و چهارصد و پنجاه و هفت میلیون دلار است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل  26 درصد افزایش یافته است.

وی اضافه کرد: از  کل صادرات استان در سه ماهه امسال که  به ارزش 369 میلیون و 354 هزار  دلار بوده 36 درصد آن به پاکستان صورت گرفته است.

شهرکی تصریح کرد: 78 میلیون دلار کالا طی سه ماهه امسال از طریق مرز میرجاوه به پاکستان صادر شده است که رشد 18 درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می دهد.

بر اساس این گزارش، دیدار با استاندار سیستان و بلوچستان، بازدید از گمرک و بازارچه های مرزی و منطقه ویژه اقتصادی میرجاوه،  گمرک و بازارچه مرزی و پایانه تخصصی صادراتی میلک، بازارچه مرزی گمشاد و شرکت در جلسه کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی و شورای ساماندهی مبادلات مرزی استان از جمله برنامه های سفر 2 روزه رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران به استان خواهد بود.

انتهای پیام/
کد مطلب: 426133
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *