چهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۹ ۱۰:۲۰
۰
وزیر راه و شهرسازی؛

بزرگترین خط ریلی کشور؛ تقویت کننده معاهده سه جانبه چابهار/روند توسعه بندر شهید بهشتی ظرفیت ‌‌دروازه تجارت جهانی را ۴برابر کرد ‌

محمد اسلامی گفت: از سال ۱۳۹۶ تاکنون روند توسعه و بهره‌برداری از بندر شهید بهشتی افزایش ۴برابری داشته است که این امر یک رکورد محسوب می‌شود و این یک نقطه تکیه‌گاهی اساسی در ترانزیت، صادرات و واردات کشور خواهد بود.
بزرگترین خط ریلی کشور؛ تقویت کننده معاهده سه جانبه چابهار/روند توسعه بندر شهید بهشتی ظرفیت ‌‌دروازه تجارت جهانی را ۴برابر کرد ‌
به گزارش پهره به نقل از عصرهامون، محمد اسلامی که به منظور شرکت در آیین آغاز ریل‌گذاری راه‌آهن زاهدان ـ چابهار وارد فرودگاه زاهدان شده بود در بدو ورود به زاهدان در جمع خبرنگاران گفت: امروز در فرآیند تحقق یکی از وعده‌های دولت، تاکیدات رئیس جمهور و مقام معظم رهبری که ریل‌گذاری زاهدان چابهار بوده هستیم.
 
وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: این پروژه راه‌آهن چابهار ـ زاهدان یکی از محورهای اصلی کریدور شمال ـ جنوب است که تنها بندر اقیانوسی ما را به شبکه ریلی کشور متصل و معاهدات منطقه‌ای به خصوص معاهده سه جانبه ایران افغانستان و هندوستان را تقویت می‌کند.
 
وی با اشاره به اینکه پروژه راه آهن چابهار ـ زاهدان بهره‌برداری حداکثری از بندر شهید بهشتی چابهار را به دنبال دارد افزود: از سال 1396 تاکنون روند توسعه و بهره‌برداری از بندر شهید بهشتی افزایش 4 برابری داشته که این امر یک رکورد محسوب می‌شود  و این یک نقطه تکیه‌گاهی اساسی در ترانزیت، صادرات و واردات کشور خواهد بود.
 
وی عنوان کرد: در گام‌های تکمیلی که به زودی عملیات اجرایی و قراردادی آن دنبال می‌شود اتصال راه‌آهن زاهدان به بیرجند را در حال رایزنی داریم و مذاکراتی نیز در این خصوص انجام شده است همچنین خط آهن بیرجند و تربت حیدریه قرارداد آن بسته شده و کار یک قطعه از آن نیز شروع شده است.
 
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه از شبکه ریلی و اتصال به منطقه سیستان و مرز میلک در دست برنامه است خاطرنشان کرد: یک قطعه به مسیر زابل شروع شده و امیدواریم با اجرای این پروژه های کلیدی در محور شرق شکوفایی اقتصادی با توسعه زیربنایی حمل و نقل سریع‌تر به دست آید و مردم ما بتوانند از ثروت خدادادی که در این منطقه است بهره برداری حداکثری را ببرند.
 
وزیر راه و شهرسازی را در این سفر یک‌روزه فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص)،مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی و شماری از معاونان این وزارتخانه همراهی می‌کنند.
 
انتهای پیام/
کد مطلب: 425781
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *