شنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ ۰۸:۵۴
۰
یک کارشناس روابط عمومی؛

روابط عمومی ها خادمین نظام، مردم و سربازان گمنام عرصه فرهنگی اند

احسان رئیسی نیا گفت: روابط عمومی ها باید در هر سازمان و اداره باید در عرصه حقیقی و مجازی فعال باشند و به دشمنان نظام اجازه فعالیت در این عرصه را ندهند.
روابط عمومی ها خادمین نظام، مردم و سربازان گمنام عرصه فرهنگی اند
احسان رئیسی نیا، کارشناس روابط عمومی فرمانداری ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره؛ ضمن تبریک روز ملی ارتباط به دست اندرکاران مجموعه روابط عمومی و اصحاب رسانه که در عرصه خبر فعالیت و خدمات خوبی به مردم در این زمینه ارائه می کنند و در راستا آگاه سازی و شفاف سازی ذهن عموم گام برمی دارند، بیان کرد: این شغل یکی از ارکان مهم پرکار هر اداره و سازمان است که هم اکنون باید در فضای مجازی و حقیقی حضور پررنگی داشته باشد. آنان در واقع پل ارتباطی بین مردم و مسئولین هستند.


وی افزود: یکی از وظایف مهم روابط عمومی ها رساندن صدای مشکلات مردم به گوش مسئولین می باشد و در قبال آنان پاسخ گو هستند.


احسان رئیسی نیا ادامه داد: در حوزه روابط عمومی وقت فراوان داشتن بسیار مطرح است. شخصی که در این عرصه فعالیت می کند باید در تمامی جلسات حضور گسترده ای داشته باشد و بتواند به موقع اخبار را انعکاس دهد.


وی عنوان کرد: روابط عمومی یکی از مشاغل پر از استرس است. یک فردی که در این حوزه فعالیت می کند باید دارای تعامل اجتماعی بالا باشد که بتواند بین مردم و مسئولین ارتباط برقرار کند و آنان را اقناع کند.


کارشناس روابط عمومی فرمانداری ایرانشهر ادامه داد: روابط عمومی ها سربازان گمنام هر اداره، سازمان هستند خیلی کم دیده می شوند و آنان همیشه باید پشت صحنه فعالیت و حضور چشم گیری داشته باشند و توجه خاصی به این قشر نمی شود.


وی گفت: حوزه کاری روابط عمومی بسیار گسترده است و مربوط به یک یا چند مورد خاص نیست. به عنوان مثال فرمانداری با همه سازمان ها و ادارات خصوصی، دولتی و غیر دولتی سر و کار دارد و آن مسئله ای که باعث حل بسیاری از مشکلات ما در این زمینه می شود داشتن انگیزه خدمتی می باشد.


این کارشناس روابط عمومی تصریح کرد: ارزش هر شغل به نگاه افراد بستگی دارد و روابط عمومی ها دارای جایگاه مهم و ارزشمندی هستند؛ آنان با همه دوایر در یک سازمان ارتباط دارند و از نظر منبع خبری در هر اداره معتبرترین منابع اخبار به شمار می روند.


وی خاطر نشان کرد: روابط عمومی ها با شفاف سازی خدمات هر دستگاه و سازمان برای مردم می توانند شبهات پیش آمده را برطرف و جا شبهه ای برای صداهای غیر واقعی و دشمنان قسم خورده ایران اسلامی نگذارند.


رئیسی نیا گفت: کسی که در عرصه روابط عمومی فعالیت می کند باید دارای سعه صدر، صادق، خلاق و هنر باشد.


وی با بیان این که انتقاد پذیر بودن یک کارشناس روابط عمومی در یک سازمان با اداره بسیار مهم است؛ اضافه کرد: فرد فعال در این زمینه باید همیشه آمادگی پذیرش انتقادات و پیشنهادات مطروحه را داشته باشد و بتواند در اسرع وقت تدابیر لازم را بیاندیشد.


کارشناس روابط عمومی فرمانداری ایرانشهر بیان کرد: بزرگترین مشکلی که روابط عمومی ها دارند کمبود وقت است که باید از ساعات رسیدگی به خانواده هایشان بکاهند‌.


وی با بیان این که اگر در یک سازمان یا اداره مدیر آن، حامی و پشتیبان بخش روابط عمومی باشد این مسئله می تواند به دیده شدن چهره خوب آن دستگاه در انظار عمومی کمک شایانی کند‌؛ ادامه داد: مسئولیت مهمی که دست اندرکاران ارتباطی در هر ارگان دارند این است که خدمات واقعی نظام را به مردم اطلاع و خبر رسانی کنند.


رئیسی نیا با اشاره به سخن مقام معظم رهبری در راستا مدیریت فضای مجازی که اگر بنده رهبر نبودم حتما مدیریت این قسمت را برعهده می گرفتم؛ اذعان کرد: روابط عمومی ها و اصحاب رسانه خادمان واقعی و صدیق مردم و نظام هستند و هم اکنون باید در تمام میدان های مجازی و حقیقی فعال باشند و به دشمن اجازه فعالیت در این عرصه ها را ندهند.


انتهای پیام/
کد مطلب: 425204
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *