دوشنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ ۰۸:۴۱
۰
در پی امضاء تفاهم نامه؛

مجتمع رسانه های سیستان و بلوچستان راه اندازی می شود

حسین مسگرانی،مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: در پی تفاهم نامه به امضاء رسیده فیمابین استانداری و این اداره کل، مجتمع رسانه های استان راه اندازی می شود.
مجتمع رسانه های سیستان و بلوچستان راه اندازی می شود
به گزارش پهره حسین مسگرانی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، افزود: پیرو سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ در سال های 97-98 تفاهم نامه ای بین استانداری و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منعقد شد که یکی از بندهای آن تفاهم نامه اختصاص یک مکان توسط استانداری برای ایجاد و راه اندازی مجتمع رسانه های استان بوده است.
 
وی ادامه داد: پیرو این تفاهم نامه پیگیری های مختلفی از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و خانه مطبوعات استان انجام ودر این راستا چندین پیشنهاد نیز ارائه شد که در نهایت طی سال گذشته و امسال دو مکان برای راه اندازی این مجتمع پیشنهاد و به استاندار اعلام شد تا در صورت تایید در شورای برنامه ریزی مطرح و به تصویب رسد.
 
این مقام مسئول بیان کرد: اگر این موضوع محقق شود خانه مطبوعات و رسانه های سیستان و بلوچستان که شدیدا نیازمند حمایت هستند، از مشکل نبود مکان مناسب استاندارد رها خواهند شد.
 
مسگرانی تصریح کرد: در حال حاضر نامه ای برای پیگیری این موضوع استاندار سیستان و بلوچستان ارسال کرده ایم.
 
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خاطر نشان کرد: برای ارتقاء سطح کیفی و تامین رسانه‌های سیستان و بلوچستان طرح حمایت در راستای ایجاد تحول رسانه‌ای را به زودی در شورای اطلاع رسانی بررسی و جمع‌بندی خواهیم کرد.
 
به گزارش عصرهامون چهاردهم اردیبهشت ماه امسال مصادف با روز جهانی مطبوعات نامگذاری شده است. در یک جامعه مردم ‏سالار و دموکراتیک، رسانه‌ها و مطبوعات به عنوان رکن چهارم دموکراسی مطرح هستند که این موضوع نشان می ‏دهد رسانه‌ها و آزادی مطبوعات چه نقش مهم و ویژه‌ای در یک جامعه مردم سالار دارند‎.‌‏ ‏
 
در جمهوری اسلامی ایران هم به آزادی مطبوعات به صورت صریح در قانون مطبوعات اشاره شده و در قانون ‏مطبوعات جمهوری اسلامی آمده که همه مطبوعات و نشریات و رسانه‌ها در بیان مطالب آزادند مگر اینکه مخل ‏مبانی اسلام و همچنین حقوق عمومی جامعه و مردم باشد‎.‎
 
انتهای پیام/
کد مطلب: 425147
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *