يکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ ۰۹:۳۷
۰
جایگاه حضرت فاطمه(س) از نظر روحانیون شیعه و سنی؛

حضرت زهرا(س) الگویی تمام عیار برای زنان مسلمان/اهل بیت(ع) محور وحدت میان مسلمین جهان هستند

علمای شیعه و سنی سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه حضرت فاطمه(س) بهترین الگو برای زنان و دختران امروز است، اهل بیت(ع) را محور وحدت میان مسلمین جهان دانستند.
حضرت زهرا(س) الگویی تمام عیار برای زنان مسلمان/اهل بیت(ع) محور وحدت میان مسلمین جهان هستند
به گزارش پهره به نقل از عصرهامون، با وجود اینکه زنان زیادی به لحاظ فضایل اخلاقی وانسانی و نقش آفرینی در طول تاریخ بشریت خوش درخشیدند اما هیچ زنی نتوانسته است به پای حضرت زهرای مرضیه(س) برسد، چرا كه این بانوی مکرم اسلام  با وجود عمر كوتاه خود، آثار و بركات زیادی را برای همه زمان ها به یادگار گذاشت به گونه ای که هنوز هم تمامی فضائل آن حضرت شناخته نشده است.
 
میلاد پر برکت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س) بهانه ای است برای قدردانی از همراهان همیشگی، زنانی که در کنار نقش پر اهمیت خود در خانواده دوشادوش مردان در جامعه گام برمی دارند و یک لحظه سکون و ایستایی را برخود نمی پسندند، مادرانی که شهدای راه حق و فضیلت از دامان آنان رو به سوی شهادت گام برداشتند تا پرچم عزت، شرف و مردانگی برای همیشه در اهتزاز بماند.
 
عظمت وجودی حضرت صدیقه طاهره(س) به قدری است که بزرگان در بیان مقام آن حضرت اظهار عجز می کنند و صحبت از زهرای مرضیه(س) را امری دشوار می پندارند و تنها ائمه معصومین(ع) هستند که به حقیقت آن وجود نازنین دسترسی دارند.
 
بی تردید شیعه و سنی در بیان فضائل و کرامات حضرت زهرا(س) اتفاق نظر داشته و آن حضرت را بهترین الگو برای زنان و دختران امروز جامعه اسلامی می دانند و محبت ایشان و فرزندان آن حضرت را جزئی از ایمان خود می دانند.
 
حضرت زهرا(س) الگویی تمام عیار برای زنان مسلمان
 
در همین رابطه حجت الاسلام علی بامری در گفت و گو با خبرنگار ما، با گرامیداشت سالروز میلاد حضرت فاطمه(س) گفت: بی تردید بر هیچ کس پوشیده نیست که بقای نسل پیامبر مکرم اسلام(ص) از وجود آن صدیقه کبری(س) است و این را بسیاری از مفسران ضمن تفسیر سوره کوثر بیان کرده و بر عظمت و پاکی آن حضرت تاکید کرده اند.
 
وی افزود: اگر بخواهیم تمامی خصوصیات بارز حضرت زهرا را در یک جمله خلاصه کنیم همین بس است که منجی عالم بشریت امام زمان(عج) در شأن و عظمت حضرت زهرا(س) فرموده‌اند: "فی‌ ابنة رسول الله لی اسوة حسنه"؛ برای من بهترین‌ الگو دختر رسول خدا است و این خود در اوج سادگی پر از نکات زیبا و با ارزش است.
 
این کارشناس مسائل مذهبی با بیان این‌که حضرت زهرا(س) الگویی تمام عیار برای زنان مسلمان است، خاطرنشان کرد: حضرت زهرا(س) با ولادتش‌ به جامعه زنان ارزش و بها داد زیرا آن حضرت در زمانی دیده به جهان گشود که زنان و دختران‌ را زنده‌ به گور می‌کردند اما حضرت محمد(ص) با گرامی داشتن حضرت زهرا(س) ایشان را بزرگ شمردند و آن حضرت نیز در زندگی خود به گونه ای عمل کردند که تا ابد نمونه و مانندی برای ایشان در جهان یافت نخواهد شد.
 
 وی همچنین با تاکید بر اینکه سوره کوثر در شأن و منزلت حضرت فاطمه صدیقه(س) نازل‌شده، تصریح کرد: عظمت حضرت زهرا(س) تاجایی است که پروردگار دو عالم در زمینه فضائل و بزرگی ایشان خطاب به نبی مکرم اسلام(ص)می‌فرماید که" ما به تو کوثر عطا کردیم"؛ بی تردید زبان شناسان و کارشناسان مذهبی به خوبی میدانند که لفظ اعطیناک مربوط به هدیه ربانی بوده و  تنها یک‌بار در قرآن کریم بیان‌شده است و آن یک بار نیز با اشاره مستقیم به حضرت زهرا(س) بوده است.
 
حجت الاسلام بامری اذعان کرد: حجاب، نجابت، عبادت، همسرداری‌ و بسیاری ددیگر از خصوصیات بارز اخلاقی حضرت زهرا(س) یکی از مهمترین نیازهای جامعه امروزی ماست یعنی بانوان جامعه ما تنها باید با الگو گیری از این بانوی بزرگ اسلام زندگی کرده و از مشکلات دور شوند.
 
حضرت زهرا(س) محب همه مذاهب اسلامی است
 
مولوی عنایت الله رسولی زاده در گفت و گو با خبرنگار ما، با تبریک سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا(س)، بیان کرد: این بانوی مکرم اسلام دخت نبی مکرم اسلام، همسر حضرت علی(ع) و مادر حسنین(ع) سروراهل بهشت هستند و دارای جایگاه بسیار والایی در میان تمامی مسلمین جهان هستند.
 
وی افزود: جایگاه حضرت فاطمه(ع) در اسلام غیرقابل انکار است و همه مسلمین از هر مذهبی بر پاکی و بزرگی ایشان تاکید دارند.
 
امام جمعه اهل سنت سرباز با تاکید بر اینکه حضرت فاطمه(س) بهترین الگو برای زنان و دختران امروز جامعه هستند، گفت: اگر زنان و دختران امروز جوامع اسلامی این بانوی مکرم اسلام را الگوی خود قرار داده و قدم در راهی بگذارند که این بانوی مکرم اسلام نهادند بی تردید هر روز بیش از روز قبل شاهد پیشرفت در جوامع بشری خواهیم بود.
 
وی ادامه داد: حضرت فاطمه(س) نمونه یک همسر، مادر و دختر نمونه بود که مثل و مانند آن در جهان یافت نمی شود.
 
این مدرس حوزه علمیه اهل سنت با اشاره به اینکه وظیفه ما معرفی حضرت زهرای مرضیه(س) به جوانان است، اذعان کرد: در جهان امروز كه نظام سرمایه داری غرب با استفاده از تمام توان خود اقدام به تهاجم نرم فرهنگی کرده و تلاش دارد الگویی مبتذل و غیر انسانی برای زنان و دختران مسلمان ارائه كند، پرداخت به ابعاد گوناگون شخصیتی آن حضرت می تواند الگوی عملی مناسبی برای تمامی زنان و دختران جامعه ما باشد.
 
حضرت زهرا(س) نمونه یک مادر کامل و فداکار بود
 
مولوی الله داد رئیسی نیز در گفت و گو با خبرنگار ما، با گرامیداشت سالروز میلاد حضرت زهرا(س)، گفت: نام گذاری این روز مبارک به نام روز مادر واقعا زیبا و به جاست چرا که آن حضرت نمونه کاملی از یک مادر مسلمان بود.
 
وی افزود: حضرت فاطمه(س) در تربیت فرزندان به گونه ای عمل کرد که پیامبر مکرم اسلام(ص) حسنین(ع) را سرور و سالار جوانان اهل بهشت خطاب کرده و آنان را الگویی برای همه جوانان مسلمان معرفی کردند.
 
این مدرس حوزه علمیه اهل سنت با تاکید بر اینکه حضرت فاطمه(س) و اهل بیت(ع) محب اهل سنت هستند، اذعان کرد: محبت اهل بیت جزئی از ایمان اهل سنت است، همه مسلمین جهان با وحدت کلمه از اهل بیت نبی مکرم اسلام به خوبی یاد کرده و آنان را الگوی خود می دانند.
 
وی ادامه داد: برخی می خواهند با دروغ میان برادران شیعه و سنی تفرقه افکنی کنند اما هیچ گاه موفق نخواهند شد چرا که همه مسلمین اهل بیت را بزرگ و مکرم می‌شمارند.
 
رئیسی در پایان با اشاره به اینکه باید زنان و دختران جامعه با زندگی حضرت زهرا(س) آشنا شوند، تصریح کرد: شناخت سیره و منش حضرت فاطمه(س) بهترین راه برای دوری از مشکلات امروز جوامع اسلامی است چرا که دشمنان به دنبال نابودی خانواده های ما هستند و زنان به عنوان ستون خانواده باید همچون این بانوی مکرم اسلام در همسر داری، مادری و نفش فرزندی عمل کنند.
 
انتهای پیام/
کد مطلب: 424794
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *