چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۰۷
۰

فاطمیه امسال بدون سردار شهید سلیمانی/ فاطمه الزهرا (س) "سِرّ الله" و "حقیقت لیلةالقدر" است

شجاع الدین ابطحی با اشاره به این که سردار شهید حاج قاسم سلیمانی از شهادتش خبر داشت، گفت: حقیقت وجود فاطمه(س) مانند شب قدر پنهان است.
فاطمیه امسال بدون سردار شهید سلیمانی/ فاطمه الزهرا (س) "سِرّ الله" و "حقیقت لیلةالقدر" است
به گزارش پهره، مراسم عزاداریِ دخت گرامی پیامبر اسلام با حضور امام جمعه معزز، مسئولین واقشار مختلف مردم ایرانشهر در مسجد هئیت فاطمیه این شهرستان برگزار شد.
در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین شجاع الدین ابطحی، امام جمعه ایرانشهر به تبیین شخصیت والای ام‌الائمه حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) و ذکر مصائب و مناقب آن بانوی گرامی پرداخت و مداحان در سوگ شهادت بانوی عصمت و طهارت مدیحه سرایی کردند.
حجت الاسلام و المسلمین شجاع الدین ابطحی بیان کرد: حضرت زهرا (س) دارای 9 لقب است که هرکدام دارای شرح فراوان و دارای معناهای عمیق و مسمایی می باشد.
وی با اشاره به سخن امام صادق (ع) درباره علت نامگذاری حضرت به فاطمه (س) افزود: معنی این اسم بریده شدن مردم از شناخت است.
وی ادامه داد: شناخت حضرت زهرا (س) همچون آشنایی با لیله القدر است.
امام جمعه ایرانشهر اضافه کرد: دست یابی به معرفت کامل آن حضرت نیاز به شناخت لیله القدر دارد که قرآن در آن شب نازل شده است.
ابطحی با بیان سخن مقام معظم رهبری پیرامون دریافت رزق یک سال از فاطمیه، خاطر نشان کرد: یکی از هویت های شیعیان زنده نگه داشتن ایام فاطمیه است.
وی تصریح کرد: سردار شهید قاسم سلیمانی شخصی بود که ایام فاطمیه را به خوبی درک کرده بود که به دوستان و آشنایان خود گفت من امسال در این ایام حضور ندارم.
این خطیب جمعه با تاکید به متوسل شدن حضرت زهرا (س) عنوان کرد: برای برآورده شدن دعا توسل به آبرومندان در خانه خدا نیاز است و یکی از ویژگی های مهم این بانوی عصمت و طهارت آبرومندی نزد خداوند است.
انتهای پیام/
کد مطلب: 424727
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *