پنجشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۸ ۱۴:۴۰
۰
در همایش خورشید ولایت مطرح شد؛

قابل احترام بودن حقوق شهروندان/آرامش سیستان وبلوچستان در اغتشاشات اخیر مثال زدنی است

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به این که وظیفه همه مسئولین رعایت حقوق شهروندی است، گفت: سیستان و بلوچستان مکانی برای ایجاد بستر فتنه و آشوب توسط دشمنان نیست.
قابل احترام بودن حقوق شهروندان/آرامش سیستان وبلوچستان در اغتشاشات اخیر مثال زدنی است
به گزارش پهره همزمان با ایام تبعید رهبر معظم انقلاب به شهرستان ایرانشهر در دوران ستم شاهی، دهمین همایش «خورشید ولایت» امروز با حضور مهمانان کشوری حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی، تولیت آستان قدس رضوی؛ مصطفی محامی نماینده ولی فقیه و استانداسیستان وبلوچستان و کلیه مسئولین شهرستان ائمه جمعه معزز اهل تشع و تسنن، فرماندار ویژه، شورای تامین و عموم مردم درسالن اجتماعات دانشگاه ولایت ایرانشهر برگزار شد.
 
سیستان وبلوچستان بستری برای حضور فتنه گران نیست

حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی، تولیت آستان قدس رضوی درهمایش خورشید ولایت بیان کرد: مردم باید نقاط عطف تاریخی را زنده نگه دارند و برای کارهایی که در طول تاریخ به وقوع پوسته است تمدن آفرینی کنند.

وی با اشاره به هجرت اجباری پیامبر اکرم(ص) از مکه به مدینه افزود: این مهاجرت بسیار تاریخ ساز و اثرگذار بوده است که باعث شکل گرفتن مبدا تاریخ اسلام شد.

تولیت آستان قدس رضوی عنوان کرد: یکی ازبرکاتی که در کشور ما وجود دارد حضور امام رضا(ع) می باشد.

وی ادامه داد: تبعید مقام معظم رهبری از مشهد به ایرانشهر در آن زمان بسیار تاثیرگذار و مفید بوده است که سبب آشناییت اهل تسنن با یک روحانی اهل تشیع می شود که ایشان تربیت شده در دامان اهل بیت (ع) و حوزه بوده است که به مراتب دارای ارزش بسیار والایی می باشد.

مروی تصریح کرد: دشمنان نظام اسلامی همیشه به دنبال ایجاد تفرقه بین قومیت ها و مذاهب مختلف هستند.

وی با اشاره به محرومیت سیستان وبلوچستان اضافه کرد: در این استان با وجود این که دو مذهب شیعه و سنی زندگی می کنند تاکنون مردم این حوزه با ایجاد وحدت بین خود بستری برای حضور دشمن و فتنه گران ایجاد نکرده اند و دشمنان نظام اسلامی هنوز به دنبال تحریک اقوام و مذاهب مختلف برعلیه هم هستند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: نجابت و وطن پرستی قوم بلوچ و فارس در این سرزمین باعث شد که در اغتشاشات اخیر دشمن نتواند آسیبی به منطقه وارد کند مسئله اتحاد و وحدت باید در همه اقوام حفظ شود.
 
 وی با اشاره به این که مقام معظم رهبری همیشه به ایرانشهر نگاه ویژه ای دارند گفت: آستان قدس رضوی در حد وتوان خود در این بخش از ایران هم سرمایه گذاری می کند تا شاید پاره ای از مشکلات این استان برطرف شود.


رعایت حقوق شهروندان، وظیفه مسئولین است

در ادامه همایش حجت السلام و المسلمین مصطفی محامی، نماینده ولی فقیه در سیستان وبلوچستان ضمن عرض خیرمقدم میهمانان و گرامیداشت سالروز تبعید مقام معظم رهبری به ایرانشهر گفت: تفاهم نامه ای بین استانداری و آستان قدس بسته شده که باعث خیر و برکت برای این استان است.

وی افزود: ایرانشهر برای مقام معظم رهبری شهر خاطره هاست.

نماینده ولی فقیه سیستان وبلوچستان ادامه داد: مقام معظم رهبری همچون حکیم فرزانه ای است که به شایستگی سکانداری انقلاب را بعد از رحلت امام راحل (ره) بر عهده گرفتند و با نهایت هوشمندی مدیریت می کند.

وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری با وجود همه تحریم ها، همیشه پیگیر مسائل و مشکلات شهرستان ایرانشهرهستند ایشان همیشه رعایت حقوق شهروندی را یکی از وظایف مهم مسئولین فارغ از همه مسائل قومی ومذهبی می داند.
 


ابوذر کوثری، معاون استاندار و فرماندار ویژه ایرانشهر در همایش خورشید ولایت ضمن عرض خیر مقدم به مهمانان و عموم مردم و گرامیداشت یاد وخاطره شهدای وحدت گفت:
امروز چهل و دومین سالروز تبعید مقام معظم رهبری به ایرانشهر است و همایش خورشید ولایت همه ساله به مناسبت بزرگداشت این روز در این شهرستان برگزار می شود.


وی افزود: در ایرانشهر از قدیم الایام اقوام مختلفی در کمال آرامش و مدارا در کنار هم زندگی می کرده اند.

 فرماندار ویژه ایرانشهر با اشاره به جمله معروف مقام معظم رهبری درباره ایرانشهر که این شهرستان قلب فرهنگی بلوچستان است عنوان کرد: شالوده های فرهنگی در این خطه از سرزمینمان بسیار تنومند بوده و یکی از مراکز تولید فرهنگی بوده است. 

وی تصریح کرد:
البته یکی از ارکان و مبانی پایایی و پویایی یک فرهنگ داشتن اقتصاد قوی باشد. در ایرانشهر به میزانی که شالوده های فرهنگی قوی است متاسفانه زیرساخت های اقتصادی نحیف بوده و متناسب با درخت تنومند فرهنگی نیست. به همین دلیل من در این جا از بخش های سرمایه گذار و اقتصادی تولیت محترم آستان قدس رضوی و استاندار سیستان و بلوچستان تقاضا دارم برای تقویت اقتصاد این شهرستان و حل پاره ای از مشکلات آن نیز اقدامات مثبت و موثر در دستور قرار گیرد و چند طرح و پروژه اقتصادی برای این شهرستان ولایت مدار تعریف و اجرایی شود. 

این مقام مسئول گفت: ظرفیت هایی که از نظر اقتصادی در ایرانشهر وجود دارد حداقل باید مورد مطالعه و ارزیابی قرار بگیرد زیرا شاخصه های توسعه این شهرستان از سطح پایینی حتی نسبت به سایرمناطق استان برخوردار است لذا این مسئله دلسوزان این نظام و مردم را باید ترغیب به تامل جدی برای تقویت اقتصاد این حوزه کند.

انتهای پیام/
کد مطلب: 424617
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *