دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸ ۰۹:۳۹
۰
فرماندار ویژه ایرانشهر:

توزیع نامناسب نفت دغدغه اصلی مردم است

ابوذرکوثری با اشاره با این که توزیع نفت سفید به صورت کوپن الکترونیکی می باشد گفت: از این هفته سهمیه نفت سفید ویژه خانوار‌های فاقد گاز اعلام می شود.
توزیع نامناسب نفت دغدغه اصلی مردم است
به گزارش پهره، سیستان و بلوچستان از معدود استان های کشور است که هنوز از سیستم کوپن نفت در فصل زمستان استفاده می کنند.


 محمد نصیری، یکی از شهروندان ایرانشهری در گفت و گو با خبرنگار پهره گفت: با توجه به عدم برخورداری شهرستان های سیستان و بلوچستان از نعمت گازمردم این منطقه هنوز از نفت برای گرم کردن منازل خود استفاده می‌کنند که استفاده از نفت برای آن ها عاری از سختی نیست.در این راستا مردم شهرستان ایرانشهر با توجه به عدم توزیع به موقع نفت سفید در این منطقه ضمن نارضایتی و گلایه مندی از این روند، خواستار بیداری مسئولان از خواب زمستانی هستند زیرا علیرغم پیگیری فراوان هیچ کس پاسخگوی اهالی نیست، حتی با بازرسی شرکت نفت هم تماس گرفته ایم که متاسفانه این ارگان هم پاسخگو نمی باشد.


وی تصریح کرد: با توجه به این که در ایرانشهر گازرسانی انجام شده اما این کار ظاهری است و خیلی ازمناطق به دلیل مشکلات مالی همچنان فاقد گازشهری می باشند.

در تماسی که خبرنگار ما با ابوذر کوثری، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ایرانشهر داشت، وی گفت:با توجه به فرا رسیدن فصل سرما یکی از دغدغه های اصلی مردم این منطقه عدم توزیع نفت سفید است.

وی افزود: علیرغم این که ایرانشهر در نقشه شرکت گاز، یکی از مناطق گازرسانی شده محسوب می شود و شرکت گاز و نفت با هم در تلاطم می باشند که منطقه ای که گاز کشی شده است نفت سفید توزیع نمی شود.

فرماندار ایرانشهر اضافه کرد: برای جلوگیری از هزینه مضاعف بر دوش دولت همزمان به یک منطقه گاز و نفت سفید توزیع نمی شود.

این مقام مسئول ادامه داد: با توجه به این که ایرانشهرنسبت به مکان های دیگر دارای تفاوت هایی می باشد و هنوز مرحله گاز رسانی به صورت کامل انجام نشده است از شهروندان این منطقه می خواهم برای تسریع در امر گازرسانی جهت صدورمجوزها هر چه سریع تراقدام کنند.

کوثری خاطرنشان کرد: در این زمینه برای کمک به مردم تسهیلاتی در نظرگرفته شده است تا درسال آتی به مشکل برخورد نکنند.


وی عنوان کرد: در مناطقی از ایرانشهر که گازرسانی انجام نشده است از این هفته کوپن الکترونیکی اعلام و طی یک مرحله نفت سفید توزیع می شود.

فرماندار ایرانشهر با اشاره به این که روستائیان بخش بزمان سهمیه نفت سفید خود رادریافت کرده اند، تاکید کرد: روستائیان بخش مرکزی شهرستان هم می توانند بعد از اعلام کوپن الکترونیکی سهمیه نفت سفید خود را دریافت کنند.


انتهای پیام/ 
کد مطلب: 424600
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *