يکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ ۰۹:۵۷
۰

تقدیر از ملک دینار شجره در همایش ملی محیط زیست

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان از انتخاب همیار محیط زیست چابهار به عنوان تلاشگر محیط زیستی منتخب در دومین دوره جایزه ملی محیط زیستی دکتر رادمنش خبر داد.
تقدیر از ملک دینار شجره در همایش ملی محیط زیست
به گزارش پهره وحید پورمردان در گفت وگو با عصرهامون گفت: دومین دوره جایزه ملی محیط زیستی دکتر رادمنش در آذرماه سال جاری آغاز و بیش از 91 انجمن و شخصیت، کاندید دریافت جایزه شدند.

وی افزود: به همین منظور هیئت داوری 21 انجمن و شخصیت را منتخب جایزه کردند که در میان منتخبین این دوره نام  "ملک دینار شجره" همیار محیط زیست چابهاری نیز به چشم میخورد که طی مراسمی از وی قدردانی شد.


به گفته پورمردان؛ ملک دینار شجره ساکن روستای باهوکلات واقع در محدوده منطقه حفاظت شده گاندو می باشد و حدود 12سال است که به عنوان همیار محیط زیست در منطقه فعالیت می کند و به دلیل نزدیکی منزلش به رودخانه و برکه های زیست تمساح، به صورت شبانه روزی به حفاظت و نگهداری از تمساح های رودخانه می پردازد.


وی تصریح کرد: در شرایط شدید خشکسالی و بی آب شدن برکه ها، او مسئولیت پذیرایی و تغذیه داوطلبانه بیش از 20 سر تمساح را بر عهده گرفته و با تهیه فریزر و سایر امکانات اقدام به خرید و جمع آوری گوشت برای گاندوها کرده است.


وی ادامه داد: علاقمندی و رسیدگی مطلوب شجره به این مخلوقات خداوند باعث شده که بعد از بارندگی ها و پرآبی رودخانه که اغلب اوقات تمساح ها بنا به عادات و رفتار خود در امتداد رودخانه پراکنده می شوند؛ به این مرد مهربان بلوچ وابسته شده و در برکه مجاور منزلش ماندگار شوند.

شایان ذکر است دکتر سید محمد رادمنش، متولی جایزه ملی محیط زیستی دکتر رادمنش، پزشک متخصص کهگیلویه و بویراحمدی و ساکن اهواز و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور بوده که چند سالی است در کنار فعالیت های تخصصی خود به صورت خودجوش بخشی از وقت و هزینه شخصی خود را برای ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست ایران اختصاص داده است.

انتهای پیام/
کد مطلب: 424585
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *