يکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ ۰۹:۱۹
۰
مدیرکل راهداری سیستان وبلوچستان خبر داد:

اختصاص 19درصد قربانیان جاده ای به قاچاق سوخت/ 78 درصد کشته ها سرصحنه و یا حین انتقال به بیمارستان است

ایوب کرد گفت: ۷۸درصد قربانیان تصادفات جاده ای مربوط به سرصحنه و یا حین انتقال به بیمارستان می باشد و این یعنی شدت تصادفات در استان بالا است.
اختصاص 19درصد قربانیان جاده ای به قاچاق سوخت/ 78 درصد کشته ها سرصحنه و یا حین انتقال به بیمارستان است
به گزارش پهره به نقل از عصرهامون؛ ایوب کرد،مدیرکل راهداری سیستان وبلوچستان در نشست خبری با اصحاب رسانه که صبح امروز در زاهدان به مناسبت هفته حمل و نقل و راهداری برگزار شد، افزود: بزرگترین شبکه حمل و نقلی جاده ای کشور به سیستان و بلوچستان اختصاص دارد که شامل بزرگراه، راه های اصلی و فرعی و روستایی است که در این زمینه وضعیت بزرگراه در استان مناسب نیست و در کل 300 کیلومتر می باشد.

وی با بیان اینکه مهمترین عامل سوانح رانندگی در استان واژگونی است که 29درصد از مجموع سوانح را در برمی گیرد، گفت: چهار درصد تعداد تلفات و 19درصد از تعداد کشته ها مربوط به معضل خاص استان یعنی سوخت کش ها و خودروهای حامل اتباع بیگانه است  که متاسفانه این امر خانواده های زیادی را داغدار کرده است.

وی با اشاره به اینکه محور زاهدان به خاش رتبه اول استان در سوانح جاده ای را دارد افزود: مجموع تلفات برون شهری و روستایی 563نفر گزارش شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 4.8درصد رشد داشته است.

این مقام مسئول ادامه داد: صادرات بیش از یک میلیون و 402 هزار تن و ترانزیت بیش از 416 هزار تن کالا از طریق پایانه های مرزی میلک و میرجاوه و ورود بیش از 112هزار نفر زائر پاکستانی اباعبدالله الحسین(ع) به کشور جهت حضور در گردهمایی بزرگ اربعین حسینی از طریق پایانه مرزی میرجاوه از مهمترین اقدامات این اداره کل در هشت ماهه سال جاری در حوزه حمل و نقل بین المللی کالا و مسافر بوده است.

وی تصریح کرد: همچنین به منظور ایمنی تردد انواع وسایل نقلیه در جاده های سیستان و بلوچستان توزیع سه هزار و 150عدد کلاه ایمنی و برچسب شبرنگ بین راکبان موتور سیلکلت، 550عدد کپسول آتشنشانی و 500عدد مارکر شبرنگ مخصوص وانت بارها، در این مدت توسط همکاران ایمنی و ترافیک این اداره کل انجام شده است.

توزیع37هزار حلقه لاستیک در بین رانندگان ناوگان حمل و نقل
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان حمل داخلی بیش از 6 میلیون و 393هزار تن کالا از طریق افزون بر 409هزار سفر انواع ناوگان حمل و نقل عمومی باری، جابجایی بیش از سه میلیون و 500هزار نفر مسافر از طریق حدود 390هزار سفر انواع ناوگان حمل و نقل عمومی مسافری و توزیع 37هزار و 890حلقه لاستیک در میان رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی برون شهری استان به منظور جبران بخشی از هزینه های ناشی از افزایش قیمت ها از مردادماه سال گذشته تا پایان آبان ماه سال جاری، از دیگر اقدامات این اداره کل بوده است.

کرد با اشاره به اقدامات حوزه راهداری در هشت ماهه سال جاری افزود: اجرای خط کشی هزار و 420کیلومتر محور مواصلاتی با اعتبار بیش از 34هزار میلیون ریال، اجرا و نگهداری هزارو 800متر روشنایی محورها با اعتبار بیش از 21هزار میلیون ریال، نصب حفاظ ایمنی شامل گاردریل و نیوجرسی در 6کیلومتر از محورهای مواصلاتی استان با اعتبار بیش از 48هزار میلیون ریال، نصب 19هزار عدد انواع علائم ایمنی با اعتبار بیش از 41هزار میلیون ریال، اجرای روکش و عملیات لکه گیری آسفالت در افزون بر 355کیلومتر از محورهای مواصلاتی با اعتبار بالغ بر 180هزار میلیون ریال، تشکیل چهار اکیپ متمرکز راهسازی و راهداری در استان، تعمیر و نگهداری 9دستگاه پل با اعتبار بیش از 9هزار میلیون ریال از مهمترین اقدامات حوزه راهداری در استان بوده است.

وی گفت: همچنین در این مدت بهره برداری از 2مجتمع خدماتی رفاهی با اعتبار 60 هزار میلیون ریال، نصب هشت دستگاه تردد شمار جاده ای جدید در محورهای مواصلاتی استان مورد توجه قرار گرفته و عملیات اجرایی 29سامانه جدید ثبت تخلفات نیز آغاز شده است.

شایان ذکر است سیستان و بلوچستان با 250کیلومتر بزرگراه، 825 کیلومتر راه اصلی، هزار و 598 کیلومتر راه فرعی، هشت هزار و 800کیلومتر راه روستایی، دارای 16باب راهدارخانه، دو پایانه مرزی فعال میلک و میرجاوه، دو پایانه در دست ساخت ریمدان و پیشین، چهار پایانه باری فعال، چهار پایانه مسافری فعال و چهار مرکز معاینه فنی است.

انتهای پیام/
کد مطلب: 424581
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *