شنبه ۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۳:۱۲
۰
در یادواره شهدای رسانه مطرح شد؛

مطالبه گری رسانه ای در سیستان و بلوچستان تقویت شود/ فرهنگ و تفکر بسیجی ناجی کشور است

معاون هماهنگ کننده سپاه سلمان سیستان وبلوچستان گفت: مطالبه گری توام با حفظ حرمت و ارائه راهکار باید در استان و توسط اصحاب رسانه تقویت شود.
مطالبه گری رسانه ای در سیستان و بلوچستان تقویت شود/ فرهنگ و تفکر بسیجی ناجی کشور است
به گزارش پهره به نقل از عصرهامون؛ سرهنگ عوضعلی فقیری در اولین یادواره شهدای بسیج رسانه استان که امروز در زاهدان برگزار شد گفت: دشمنان با ابزار رسانه ای و ماهواره ای خود به دنبال تحمیل افکار و عقاید باطل خود به جامعه ایرانی هستند که در این بین نقش رسانه و خبرنگاران از همیشه پررنگ تر است.
 

وی افزود: با توجه به اهمیت جایگاه و نقش برجسته ای که اصحاب رسانه دارند مدیران نیز باید قدر آنها را دانسته و با درک شرایط سخت و کارپیچیده آنها راه را برای انجام کار رسانه ای دقیق و صحیح هموار کنند.

به گفته فقیری؛ شهدا همواره بر دو محور اصلی امر به معروف و نهی از منکر و حفظ حجاب تاکید داشته اند و امروز نیز باید همین وصیت آنها را در جامعه نهادینه کنیم و با تحقق این دو موضوع موجبات رضایت شهدا را فراهم آوریم.

وی ادامه داد: شهدای رسانه استان با توجه به شرایط خاص زمان خود بسیار تاثیر گذار بودند و علیرغم اینکه کارشان در خط مقدم جبهه نبود اما همواره در کنار سایر رزمندگان فعال بودند به گونه ای که همه مجذوب و شیفته اخلاق و رفتار حسنه آنها می شدند.

معاون هماهنگ کننده سپاه سلمان افزود: امروز از رسانه می توان به عنوان ابزاری برای ترویج افکار و عقاید زیبای نظام اسلامی استفاده کرد که شهدای رسانه نیز برا آن تاکید داشتند و در کنار آن می توان از کارکرد حلال مشکلات بودن آن استفاده کرده و با ایجاد حلقه واسط میان مردم و مسئولان در راه کاهش و رفع مصائب مردم در نقاط مختلف کشور گام برداشت.


وی تاکید کرد: هر کجا که فرهنگ جهاد و شهادت حاکم بوده است موفق بوده و به اهداف خود رسیده ایم و طبیعتاً اگر بر خلاف آن عمل شود دچار مشکلات زیادی خواهیم شد و باید همواره تلاش کرد تا این روحیه در جامعه به خصوص در میان قشر جوان کشور رونق پیدا کند.
 

فقیری با اشاره به وصیت نامه های شهدای رسانه استان افزود: اصحاب خبر باید سطح معلومات و دانسته های خود در زمینه های کاری را بالا برده و نسبت با اقشار عادی جامعه درک و اشراف بیشتری پیدا کنند و همین آموخته های صحیح خود را به مخاطبان نیز منتقل کنند و به مسئولان هم نسبت به کم کاری و کوتاهی هایشان هشدار دهند.

فقیری افزود: دشمنان برای این کشور برنامه ریزی های کلانی کرده اند و لازم است تا همه دغدغه مندان پای کار باشند تا این نقشه های شوم شان را خنثی کرده و این کشور در گام دوم انقلاب با صلابت و اقتدار گذشته به پیش برود.

معاون هماهنگ کننده سپاه سلمان ادامه داد: اصحاب رسانه در سیستان وبلوچستان به فضل الهی فعال و پویا هستند اما باید در حوزه مطالبه گری صحیح و دقیق موثرتر باشند و با حفظ حرمت ها ضمن انتقاد سالم، یاری رسان مسئولان باشند و با پیگیری مستمر مشکلات مردم در حوزه های گوناگون را حل کنند.


تفکر بسیجی نیاز امروز جامعه

مدیرکل صداوسیمای سیستان و بلوچستان نیز در این مراسم گفت: امروز در جامعه نیازمند مدیر، روحانی و شهروند بسیجی هستیم تا بتوانیم امورات جامعه را با قوت بیشتری به پیش ببریم.

محمود دولت کردستانی افزود: ناراحتی مردم از برخی مسائل یک حق و مطالبه عمومی است اما انتشار اصل ماجرا و واقعیت امور همراه با تحلیل و شفاف سازی بر عهده خبرنگاران است تا بدون بزرگنمایی و اغراق و بر اساس واقعیت ها جامعه را روشن و آگاه کنند.


وی ادامه داد: قلم، بیان و تصاویری که یک خبرنگار به ثبت می رساند ارزش تاریخی دارد و در این حوزه شهدای رسانه استان هم تنها یک خبرنگار نبودند بلکه افرادی همچون شهیدان رهبر و خزائی از جایگاه والاتری برخوردار بودند که در کنار کار حرفه ای خود به جنگ نرم نیز مشغول بودند.

وی خاطرنشان کرد: نشان دادن روحیه ایثار و شهادت و جهاد در سوریه و عراق و بیان مظلومیت این مردم بسیار ارزشمند است که باید قدر آن را بدانیم چرا که این شهدا در کنار جنگ سخت، جنگ‌نرم زمان خود را نیز مدیریت می‌کردند.

به گفته کردستانی؛ امروز در شرایط سخت تری قرار داریم و معاندان و مخالفان نظام با قلم خود و با استفاده از رسانه در حال تغییر دادن حقایق هستند و می خواهند ارزش های کشور را زیر سئوال ببرند اما اصحاب رسانه با تفکر والای خود باید جلوی این جریان ها را بگیرند.

مدیرکل صداوسیما ادامه داد: امروز هم اگر می توانیم نظام خود را پیش برده و مملکت را اداره کنیم ‌ناشی از تفکر و رویکرد بسیجی است و اداره کشور خارج از این چارچوب هرگز امکان پذیر نیست.


شایان ذکر است در پایان مراسم از خانواده شهدای رسانه استان با اهداء لوح و هدیه تقدیر شد.


انتهای پیام/
 
کد مطلب: 424468
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *