چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ ۱۹:۵۴
۰

انجام بیش از 1100 بازرسی از واحدهای مختلف تولیدی_ خدماتی در سیستان و بلوچستان

مدیر روابط عمومی سازمان صمت سیستان وبلوچستان از انجام بیش از هزار و 100 مورد بازرسی از واحدهای مختلف تولیدی_ خدماتی در سطح این استان خبر دادو گفت: مردم برای حمایت و صیانت از حقوق خودشان هم که شده با واحدهای بازرسی سازمان همکاری و متخلفان را معرفی کنند.
انجام بیش از 1100 بازرسی از واحدهای مختلف تولیدی_ خدماتی در سیستان و بلوچستان
به گزارش پهره به نقل از عصرهامون عباس نورا در گفت وگو با عصرهامون، گفت: با افزایش قیمت بنزین از روز 24 آبان ماه، پیرو ابلاغ دستورالعمل های صادر شده جهت پیشگیری از هرگونه سواستفاده های احتمالی در این خصوص، طرح ویژه نظارتی در سطح استان سیستان و بلوچستان اجرایی و هماهنگی های لازم با دستگاه های زیربط از جمله اصناف و اتحادیه های صنفی و ... برای توزیع کالاهای اساسی بین مردم صورت گرفت.

وی با بیان اینکه سازمان صمت در این طرح ویژه از تمام ظرفیت کارشناسی، بازرسی، اتاق اصناف، اتحادیه ها و ... استفاده و کار نظارت دقیق بر واحدهای مختلف در سطوح خرده فروشی و عمده فروشی سطح شهرها را در دستور کار قرار داده، افزود: گشت های مشترکی با حضور نمایندگان تعزیرات، دادستانی، فرمانداری و اصناف به طور پیوسته برگزار می شود.

وی با اشاره به بازرسی از 145 عمده فروشی، 940 خرده فروشی و 93 واحد تولیدی در این بازه زمانی، اظهار کرد: در بخش واحدهای تولیدی 71 پرونده به ارزش 172 میلیون و 820 هزار ریال و 443 میلیون ریال در بخش خرده فروشی های متخلف تشکیل شده است؛ همچنین ارزش ریالی تخلف واحدهای عمده فروشی متخلف نیز در دست بررسی است.

مدیر روابط عمومی سازمان صمت سیستان وبلوچستان، خاطرنشان کرد: در همین مدت 83 گزارش مردمی از طریق سامانه 124 به واحد بازرسی سازمان صمت مخابره شده که 56 مورد آن در حوزه کالا و 28 مورد در بخش خدمات بوده است.

نورا گفت: بازدیدهایی هم از شرکت های پخش و مارکت های بزرگ شهر در خصوص عرضه مطلوب کالاها صورت گرفته و خوشبختانه در این بازدیدها مشاهده شد که انبارها و مراکز عرضه مملو از کالا بوده و هیچ مشکلی در سطح عرضه کالاها به ویژه کالاهای اساسی و اقلام ضروری مورد نیاز مردم وجود ندارد.

وی در پایان تاکید کرد: بیش از 34 هزار واحد صنفی در استان داریم، و هر چقدر هم که شمار  بازرسان افزایش پیدا کنند باز هم امکان پوشش و نظارت بر همه واحدهای فعال وجود ندارد؛ لذا از مردم درخواست می کنیم که برای حمایت و صیانت از حقوق خودشان هم که شده با واحدهای بازرسی سازمان همکاری و متخلفان را معرفی کنند.

انتهای پیام/
 
 
کد مطلب: 424444
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *