يکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ ۱۳:۲۶
۰

آغاز برداشت ذرت علوفه ای در ایرانشهر/ زمینه اشتغال بیش از 250 نفر فراهم شد

مدير جهاد كشاورزی ايرانشهر از آغاز برداشت ذرت خبر داد و گفت: امسال بيش از۱۰۰۰هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان به زیر کشت ذرت علوفه ای رفته است.
آغاز برداشت ذرت علوفه ای در ایرانشهر/ زمینه اشتغال بیش از 250 نفر فراهم شد
به گزارش عصرهامون به نقل از پهره مجيد فياضی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون با بيان اينكه ۳۰درصد ذرت علوفه ‌ای تولیدی شهرستان در سيستان و بلوچستان و ۷۰ درصد ديگر به خارج از اين استان حمل می شود، افزود: هر ساله با توجه به شرايط آب و هوايی ايرانشهر سطح وسيعی از زمين های كشاورزی اين شهرستان در فصل تابستان به زير كشت محصول ذرت می رود و پیش بینی می‌شود۳۵ هزار تن ذرت علوفه ای از مزارع کشاورزی شهرستان برداشت شود.

وی زمان كشت محصول ذرت را اوايل مرداد تا پايان شهريور ماه اعلام كرد و افزود: برداشت ذرت علوفه ‌ای در ايرانشهر از  نیمه دوم آبان شروع و تا پايان آذر ماه ادامه دارد.

مدير جهاد كشاورزی ايرانشهر با اشاره به افزايش ۱۵درصدی كشت ذرت تصريح کرد: به منظور حمایت از کشاورزان ذرت کار ۴۵ تن بذر و۶۰۰ تن انواع کود تهیه و در اختیار کشاورزان قرار گرفته است.

وي ادامه داد: ذرت علوفه ای ايرانشهر علاوه بر مصرف داخلی به استان های همجوار از جمله خراسان جنوبی و خراسان رضوی، خراسان شمالی و اصفهان نيز عرضه می شود.

فياضی بيان كرد: بيش از۲۵۰نفر در كار كاشت، داشت و برداشت ذرت در ايرانشهر مشغول به كار هستند.

انتهای پیام/
کد مطلب: 424404
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *