يکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ ۱۲:۰۶
۰
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خبر داد:

افزایش 63 درصدی عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بندر چابهار

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: عملیات تخلیه و بارگیری کالای نفتی و غیر نفتی در بندر چابهار 63 درصد رشد داشته است.
افزایش 63 درصدی عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بندر چابهار
به گزارش پهره به نقل از عصرهامون بهروز آقایی در گفت وگو با عصرهامون، گفت: از ابتدای امسال تا 15 آبان ماه نسبت به مدت مشابه سال 97 عملیات تخلیه و بارگیری کالای نفتی و غیر نفتی در بندر چابهار 63 درصد افزایش یافته است.

وی با اشاره به نرم مثبت تخلیه و بارگیری کالا در بندر چابهار افزود: همچنین در این باره زمانی نسبت به مدت مشابه سال گذشته تخلیه و بارگیری کشتی های بالای هزار تن 35 درصد و واردات کالای غیر نفتی در بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری چابهار 28 درصد رشد داشته است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با اشاره به موقعیت جغرافیایی ممتاز و زیرساخت ها و تجهیزات مناسب بندر چابهار جهت تخلیه و بارگیری کالا ادامه داد: از ابتدای امسال 9 کشتی حامل کالای اساسی در بندر چابهار پهلو گرفته و صادرات کالای یخچالی افغانستان، سیمان خاش و دیگر کالاهای صادراتی کشور نیز از این بندر صورت پذیرفته است.

آقایی در ادامه از رشد چشمگیر صادرات کالای غیر نفتی از این بندر اقیانوسی خبر داد و اظهار کرد: تحقق این مهم نتیجه فعالیت شبانه روزی و بازاریابی گسترده تیم اقتصادی بندر چابهار بوده است.

وی خاطرنشان کرد: افزایش صادرات و واردات کالا از طریق بندر چابهار رونق محور شرق، اشتغالزایی و کاهش زمان و هزینه های وارده بر کالا را به همراه خواهد داشت.

انتهای پیام/
کد مطلب: 424402
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *