پنجشنبه ۹ آبان ۱۳۹۸ ۲۱:۱۲
۰

آمریکا کشوری بدعهد، غیرقابل اعتماد وعامل اصلی نفاق بین جوامع است/ ظلم دولت مردان آمریکایی به ورزشکاران ایرانی انکار ناپذیر است

مربی تیم ملی ووشو جوانان ایران گفت: همه ورزشکاران کشور و به خصوص جوانان سیستان وبلوچستان با حضور در راهپیمایی13 آبان بدعهدی و غیرقابل اعتماد بودن دولت آمریکا را فریاد خواهند زد.
آمریکا کشوری بدعهد، غیرقابل اعتماد وعامل اصلی نفاق بین جوامع است/ ظلم دولت مردان آمریکایی به ورزشکاران ایرانی انکار ناپذیر است
به گزارش پهره به نقل از عصرهامون عباس شیبک در گفت وگو با عصرهامون افزود: ۱۳ آبان به عنوان نماد و روز مبارزه با استکبار جهانی نامگذاری شده که روز یادآوری سه واقعه مهم درتاریخ ایران می باشد.
وی ادامه داد: در روز ۱۳ آبان سال ۴۳دستگیری و تبعید حضرت امام خمینی به ترکیه، سال ۵۷ تجمع اعتراضی آمیز دانش آموزان تهرانی بابت دخالت های آمریکا در امور کشور و به خاک و خون کشیدن آنها توسط رژیم شاهنشاهی و در سال 58 هم تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام رقم خورد که تمامی این وقایع مهم یادآور پیام های ویژه ای است به طوری که  پس از ماجرای ۱۳ آبان‌ ۵۸ مبارزه ضدآمریکایی مردم ایران رنگ و بوی تازه ای به خود گرفت و وارد فاز جدیدی شد که هنوز و هر ساله قوی تر و با بصیرت بیشتری ادامه دارد.
شیبک تصریح کرد: این روز نه تنها به عنوان نماد مبارزه با استعمار جهانی علی الخصوص آمریکا می باشد بلکه یادآور رشادتها، حماسه ها، ایثار و فداکاری و همبستگی و گره کردن مشتها و فرود آوردن آن برسر خونخواران و مستکبران دنیا می باشد.
این ورزشکار نامدار و برجسته بومی سیستان وبلوچستان تاکید کرد: ایران عزیز و مردمش ۴۰سال است که با آمریکا و صهیونیسم جهانی در حال جنگ هستند اما همه دنیا باید بداند که ما با کسی سرجنگ نداریم ولی چون این کشور منافع مستکبران را زیر سئوال برد و دیگر اجازه نداد چپاولگری به آنها نداد دست به دشمنی تاریخی با ملت ایران زدند.
وی ادامه داد: درست است روابط ایران و آمریکا در فروردین۵۹ قطع شد ولی دشمنی و کینه ورزی با دولت و ملت ایران کماکان ادامه دارد اما به کوری چشمشان هیچ گاه موفق نشدند بلکه ما را متحد و مصمم تر کردند به طوریکه ایران پرچمدار مبارزه با استکبار جهانی در دنیای امروز قلمداد می شود.
شیبک تاکید کرد: آمریکا کشوری بدعهد وغیر قابل اعتماد و عامل اصلی نفاق بین جوامع بوده که به دنبال گسترش سلاح های جنگی و تروریسم در دیگر کشورها می باشد تا آزادیخواهان جهان را محتاج خود و ضعیف کند.
وی افزود: یکی از بزرگترین آرزوهای انسان درطول تمام‌ دوران رسیدن به صلح جهانی است اما به علت همین خودخواهی ها و خودکامگی ها و قدرت طلبی و سلطه گری بعضی کشورهای دنیا مانند آمریکا متاسفانه در نقاط مختلف شاهد جنگ و کشتار افراد بیگناه زیادی هستیم.
این داور بین المللی ووشو گفت: بسیاری معتقدند که مهم ترین ابزار برای تحقق این آرمان جهانی چیزی نیست به جز ورزش نیست و گاها می بینیم و می شنویم در دنیا دیپلماسی ورزش در زمان های مختلف موفق تر از دیپلماسی سیاسی و اقتصادی عمل کرده و باعث آرامش جامعه بین المللی شده است که بر همین اساس المپیک با شعار جدایی سیاست از ورزش پیش رفته و پنج حلقه آبی، سیاه، زرد، قرمز و سبز که یکی از شناخته شده ترین نمادهای دنیاست همه قاره های را شامل می شود که ورزشکاران ازسراسر دنیا باهم دیدار می کنند
به گفته شیبک؛ هدف المپیک شرکت کردن و کنار هم بودن ورزشکاران می باشد نه پیروزی که بر اساس اصل خوب مبارزه کردن و روحیه جوانمردی است و ورزشکاران جهان برای به دست آوردن اهدافی همچون( سیتیوس- سریعتر)، (آلیتیوس-بالاتر) و (فاریتیوس-قویتر) بدون توجه به ملیت، رنگ، مذهب و نژاد با یکدیگر پیکار می کنند و دنبال و حدت و صلح و دوستی هستند اما بارها شاهد بودیم که دولت آمریکا با سلطه گری و قلدربازی با ندادن ویزا مانع حضور ورزشکاران ایرانی در میادین مختلف ورزشی در کشورش شده است.
وی تاکید کرد: زمانی  که قرار است یک مسابقه در کشور آمریکا برگزار شود فدراسیون های ورزشی ایران یکی ازمشکلاتشان ندادن روادید به تیم های ورزشی از سوی دولت این کشور می باشد و این بدان معناست که دولت آمریکا  نه تنها با دانش آموز، دانشجو و ورزشکار ایرانی مشکل دارد بلکه با همه اقشار این کشور سرجنگ دارد.
وی در پایان افزود: پس همه ما ایرانیان فارغ از هر قوم‌ و مذهب بایستی همیشه مانند ۱۳ آبان ۵۸ با مشتهای گره کرده متحد و در کنار هم باشیم وبرای سربلندی کشورمان در تلاش باشیم و با زنده نگه داشتن و تشریح این چنین روزهایی نسل آینده را بیدار و آماده تر از امروز برای مبارزه با استبداد و زورگویی قلدر نمایان آماده کنیم.
انتهای پیام/
کد مطلب: 424345
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *