دوشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ ۰۰:۲۰
۰
در پی تقویت جریانات شمالی در جنوب شرق کشور؛

سرعت وزش بادهای 120 روزه در سیستان و بلوچستان افزایش می یابد/ پیش بینی افزایش 6 درجه ای دما در شهرهای شمالی استان

رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: از روز دوشنبه بر شدت وزش بادهای 120 روزه در شمال استان سیستان و بلوچستان افزوده می‌شود به طوریکه انتظار می رود در برخی نقاط این پدیده منجر به وقوع توفان گردوخاک شود.
سرعت وزش بادهای 120 روزه در سیستان و بلوچستان افزایش می یابد/ پیش بینی افزایش 6 درجه ای دما در شهرهای شمالی استان
به گزارش پهره،به نقل ازعصرهامون،علی ملاشاهی در گفت وگو با عصرهامون، گفت: براساس خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی از فردا با تقویت جریانات شمالی بر شدت وزش بادهای 120 روزه در شمال استان افزوده می‌شود به طوریکه در برخی نقاط احتمال وقوع توفان موقتی گردوخاک نیز وجود دارد.

وی ادامه داد: با توجه به سرعت وزش باد انتظار می رود در روزهای پیش رو شاهد کاهش شدید دید افقی و کیفیت هوا در پنج شهرستان شمالی استان باشیم.

وی با بیان اینکه پیش بینی می شود در برخی ساعات گردوغبار شمال استان به زاهدان و برخی نواحی مرکزی استان نیز نفوذ کند، تصریح کرد: در این مدت وزش باد و گردوغبار با شدت کمتر در نوار شرقی و مرز غربی استان جریان دارد. عصر سه شنبه سرعت وزش باد در پنج شهرستان شمالی استان کاهش می یابد.

ملاشاهی ادامه داد: توصیه می شود بیماران قلبی و تنفسی، کودکان و سالمندان از ترددهای غیر ضروری در مناطق تحت تاثیر توفان اجتناب کنند.

این مسئول اضافه کرد: همچنین با توجه به شدت وزش باد توصیه می شود از کار و فعالیت در ارتفاعات و ساختمان های بلند در زمان وزش توفان خودداری شود.

وی در بخش دیگری به افزایش دمای هوا در نیمه شمالی استان اشاره کرد و گفت: از روز چهارشنبه دمای هوا در نیمه شمالی استان بین چهار تا شش درجه سلسیوس افزایش می یابد.

انتهای پیام
کد مطلب: 423865
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *