چهارشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۵۵
۰

اجرای بسیج ملی کنترل فشارخون بالا، گامی موثر برای کنترل این تهدید سلامت

به همت دانشگاه علوم پزشکی شهرستان ایرانشهر، همزمان با جلسه برگزاری هماهنگی و برنامه ریزی راهپیمایی روز جهانی قدس در فرمانداری ایرانشهر کمپین بسیج ملی کنترل فشار خون بالا برگزار شد.
اجرای بسیج ملی کنترل فشارخون بالا، گامی موثر برای کنترل این تهدید سلامت
مهدی صدرایی نسب به خبرنگار پهره گفت: بنا به دستور وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، طرح ملی بسیج کنترل فشارخون بالا در سطح کشور از 27 اردیبهشت ماه در کل کشور آغاز شده و تا 15 تیرماه ادامه خواهد داشت.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان ایرانشهر افزود: اهمیت بیماری فشار خون به دلیل سکته مغزی و سکته قلبی در دنیا زیاد است و با توجه به اینکه اولین رتبه مرگ و میر در جهان مختص به ایران است و همچنین اینکه این بیماری کاملا بدون علائم است، معمولا مردم نمی دانند فشار خون بالا دارند مگر اینکه دچار سکته شوند و به بیمارستان مراجعه کنند.

وی ادامه داد: در نقاط مختلف شهر تیم های سیار حضور دارند و از ساعت 8 صبح تا 8 شب فشار خون شهروندان را اندازه گیری می کنند و همه اطلاعات حاصل شده درسامانه ثبت می شود.

صدرایی نسب درپایان با دعوت از همه ارگان های مربوطه و همشهریان عزیز برای کمک به اجرای این طرح و اندازه گیری فشار خون، خاطرنشان کرد: می‌توان امیدوار بود که با طراحی و اجرای بسیج ملی کنترل فشارخون بالا، گروه‌های هدف مورد نظر، درباره فشارخون بالا حساس شوند و با مراجعه به مراکز تعیین شده، از وضعیت فشارخون خود اطلاع پیداکنند. به این ترتیب، با شناسایی موارد فشارخون بالا و شروع مراقبت‌های استاندارد و مبتنی بر دستورالعمل‌های کشوری، گامی موثر برای کنترل این تهدید سلامت برداشته خواهد شد

انتهای پیام/
کد مطلب: 423316
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *