در خطبه های نماز جمعه این هفته ایرانشهر مطرح شد؛

فتح خرمشهر نمونه بارزی از نصرت الهی بود/ موشک های ایران قابل مذاکره نیست

3 خرداد 1398 ساعت 15:00

امام جمعه ایرانشهر گفت: حقیقتا فتح خرمشهر نمونه بارزی از نصرت الهی بود که رزمندگان اسلام در سایه ایمان و توکل بر خدا، غیرممکنی را ممکن کردند.


به گزارش پهره ؛ حجت الاسلام سید شجاع الدین ابطحی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان بیان کرد: رعایت تقوا، دعوت تمامی اولیای الهی است که انسان را به آن توصیه کرده اند، پس باید در همه حال تقوا داشته باشیم.

امام جمعه ایرانشهر در ادامه با اشاره به فضیلت های ماه مبارک رمضان یادآورشد: ماه رمضان، ماه خوبی برای توبه به درگاه خداوند متعال و ماه عبادت و تسبیح پروردگار است.
 
وی ادامه داد: ماهی که در آن شبهای پرفضیلت قدر وجود داد که با زنده داری و عبادت در یک شب، بیش از هزار ماه در نامه عمل انسان فضیلت و ثواب نوشته می شود.
 
حجت الاسلام ابطحی افزود: قدر، هم به معنی شرافت و فضیلت و هم به معنای تدبیر امور است و مقدرات مردم در این شب بسته می شود یعنی تمام سرنوشت یک ساله انسان در دنیا، در این شب مقدر می شود که از این رو شبهای بسیار مهمی است.

وی با اشاره به سالروز آزادسازی خرمشهر بیان کرد: خرمشهر، این قطعه پاک وطن، پس از 578 روز که زیر چکمه دشمن بود، توسط جوانان مومن ایرانی و در عملیاتی غرورمندانه آزادشد و حقیقتا فتح خرمشهر نمونه بارزی از نصرت الهی بود که رزمندگان اسلام در سایه ایمان و توکل بر خدا، غیرممکنی را ممکن کردند.

ابطحی تصریح کرد: این که حضرت امام(ره) فرمود؛ خرمشهر را خدا آزاد کرد یک واقعیت است و وقتی که یک گروهی توکل بر خدا کنند و جلو بروند دست خدا از آستین آنها بیرون می آید.

وی ادامه داد: نصرت، نصرت خداست ولی آنچه که برای ما مهم است کلام رهبری است که فرمودند، خرمشهرها در پیش است یعنی در عرصه جهاد شاید خاکریزهایی را دشمن بگیرد اما باید یک عده ای آتش به اختیار این خاکریزها را از دشمن پس بگیرند.

امام جمعه ایرانشهر همچنین با اشاره به روز دزفول نیز بیان داشت: چهارم خرداد به عنوان روز دزفول و روز مقاومت و پایداری نامگذاری شده است و دزفول یک شهر مقاوم بود که در طول جنگ، حزب بعث 176 موشک مختلف را بر سر کودکان، نوجوانان و مردم این شهر فرود آورد اما بازهم مقاومت کردند و تسلیم نشدند.
 
وی ادامه داد: در جنگ تحمیلی، نداشتن موشک برای ما درس عبرتی شد ولی الان به حول و قوه الهی یکی از نقاط قوت ما در زمینه نظامی و دفاعی قدرت موشکی ما است که به دست جوانان برومند ما ساخته شده و هر دشمنی که نیت بدی داشته مثل صاعقه بر سرشان فرود آمده است.

حجت الاسلام ابطحی در پایان خاطرنشان کرد: اروپایی ها و امریکایی ها بر سر موشک هایمان می خواهند مذاکره کنند و این تاسف آور است که در بدنه این دولت، تعدادی لیبرال غربگرا می خواستند مذاکره موشکی هم بکنند، اما باید به آنها بگوییم که ایران بر سر موشک و قدرت دفاعی خود با هیچ کسی مذاکره نخواهد کرد.
 
انتهای پیام/
 
 
 


کد مطلب: 423300

آدرس مطلب: http://www.pahreh.ir/news/423300/فتح-خرمشهر-نمونه-بارزی-نصرت-الهی-موشک-های-ایران-قابل-مذاکره-نیست

پهره
  http://www.pahreh.ir