چهارشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۱:۲۹
۰

تمام معوقات درمانی سال ۹۷ ایثارگران پرداخت شد

معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران از پرداخت تمام نسخ و اسناد پزشکی ایثارگران تا پایان سال ۹۷ خبر داد.
تمام معوقات درمانی سال ۹۷ ایثارگران پرداخت شد
به گزارش پهره ؛ منصور میر مرادی معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران در گفتگو با خبرنگار مهر، از پرداخت مطالبات درمانی ایثارگران تا پایان فروردین ماه خبر داد و گفت: خوشبختانه تا پایان سال ۹۷ تمام نسخ و اسناد پزشکی ایثارگران پرداخت شده است. حال اگر هر عزیز ایثارگری هنوز اسناد خود را به بیمه تحویل نداده، با تحویل نسخ می‌تواند مطالبات خود را دریافت کند.
میر مرادی در خصوص پرداخت معوقات خود به بیمه دی، اظهار داشت: پس از قرارداد بنیاد شهید با بیمه دی، تا حدود مرداد ماه ۹۷ هیچ گونه مشکلی با پرداخت مطالبات درمانی نداشتیم و همانطور که در سال ۹۶ نیز با این بیمه قرارداد داشتیم هیچ مشکلی وجود نداشت. متأسفانه به دلیل وقفه چند ماه در تخصیص بودجه که به دلیل شرایط اقتصادی کشور در حوزه بیمه درمانی ایجاد شد، حجم زیادی از مطالبات درمانی ایثارگران به وجود آمد.
وی افزود: این در حالی بود که ما وظیفه پرداخت سرانه خود را داشتیم اما از سوی دیگر باید این بودجه از سوی دولت تأمین می‌شد. اما خوشبختانه با پیگیری‌های ریاست بنیاد و توافقی که با سازمان برنامه و بودجه انجام شد، قرار شد از بهمن ماه ۹۷ ماهانه ۲۵۰ میلیارد تومان به بیمه دی پرداخت شود. در نتیجه با تأمین اعتباری که انجام شد، معوقات بهمن، اسفند و فروردین ماه بیمه پرداخت شد و اردیبهشت ماه نیز پرداخت خواهد شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه پرداختی‌های بیمه دی به مراکز درمانی طرف قرارداد تا ۱۵ مرداد ماه است، تصریح کرد: مراکز طرف قرارداد بیمه دی در کشور حدود ۷ هزار مورد است و با اعتباری که این ماه به بیمه اختصاص می‌دهیم، معوقات آن‌ها قابل تسویه خواهد بود.
میر مرادی در پاسخ به این سوال که چرا بیمه دی قرارداد خود با برخی مراکز درمانی را لغو کرده است، اظهار داشت: بیمه دی قرار داد خود را لغو نکرده بلکه هر مرکزی که قرارداد می‌بندد به دنبال انتفاع است و به دلیل توقف تخصیص اعتبار به بیمه و در نتیجه به مراکز درمانی، برخی مراکز نیز ارائه خدمات خود را قطع کردند. امیدواریم با اختصاص مجدد اعتبار به بیمه، مجدداً شاهد تمدید قرار داد مراکز درمانی و ارائه خدمات آنها به ایثارگران باشیم.

انتهای پیام/
کد مطلب: 423256
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *