دوشنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۹:۴۳
۰
فرمانده قرارگاه منطقه ای قدس نزسا:

با تمام توان در کنار مردم هستیم

فرمانده قرارگاه منطقه ای قدس نزسا به بیان اقدامات انجام شده از سوی سپاه پاسداران در جریان ورودی سیلاب به سیستان و ترمیم و حفاظت از پل ها و... پرداخت و افزود: با تمام توان تا مساعد شدن شرایط در کنار مردم هستیم.
با تمام توان در کنار مردم هستیم
به گزارش پهره ؛ سرتیپ پاسدار محمد مارانی در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون در خصوص اقدامات سپاه پاسداران برای ورودی سیلاب به سیستان اظهار کرد: علاوه بر اقدامات انجام شده تاکنون؛ روز گذشته یکم اردیبهشت ماه این قرارگاه با دریافت خبر آسیب دیدگی سیل بند رودخانه نیاتک از دو نقطه و روان شدن سیل به سمت روستا و مزارع و همچنین قرار گرفتن پنج روستا در معرض بحران سریعا تعداد 8 دستگاه ماشین آلات شامل بولدزر، لودر، بیل مکانیکی و دو دستگاه 911 اعزام کرد که اقدامات لازم در این خصوص در حال پیگیری و اجرا می باشد.

وی بیان کرد: در این راستا پنج روستای علی نمرودی، داشک، نور محمد خان بامری، دهمرده و عنایت که در معرض سیل قرار داشتند با اعزام دو دستگاه نفر بر به منطقه و با اضافه کردن 50 دستگاه خودروی کمک دار به ظرفیت نیروهای مردمی این روستاها تخلیه شدند و پیش بینی و پیشگیری لازم در خصوص جلوگیری از ورود سیل به سایر روستاها آغاز شد.

فرمانده قرارگاه منطقه ای قدس نزسا در ادامه با بیان اینکه روز گذشته نیروی های مهندسی از قرارگاه به منطقه سیل زده سیستان اعزام شدند، افزود: در کنار فعالیت سپاه، دیگر دستگاه های دولتی نظیر آب منطقه ای با بکارگیری 30 دستگاه خودرو و اداره راه و شهر سازی، شهرداری ها و ... با 50 دستگاه خودرو حضور داشتند.

وی بیان کرد: یگان های مهندسی نزسا نقاطی از رودخانه لنگر بارانی را که آسیب دیده بود، مسدود و سیل را کنترل کردند.

مارانی ادامه داد: صبح امروز دوم اردیبهشت ماه نیز برای کنترل نقاط مذکور، یک جبهه که دیشب توسط سپاه کنترل می شد به ستاد بحران تحویل و جبهه دوم توسط سپاه تحت حفاظت بوده تا سیل به جبهه سوم نرسد.

وی در ادامه به اقدامات لازم برای اسکان مردم روستاهای سیل زده و محرومیت زدایی برای این مناطق توسط قرارگاه قدس خبر داد و گفت: بازدید از سیل بند شهرستان هیرمند، بازدید از محل بازارچه کنار پاسگاه نور محمد خان، بازدید از دریاچه تپه کنیز، بازدید از بازارچه و برجک تخت عدالت، بازدید از سد جاریکه، بازدید از پل لورک باغ، بازدید از سیل بند کوه خواجه و بازدید از نهر روستای سنجدی از دیگر اقدامات و نظارت ها می باشد.

مارانی تقویت خاکریز کنار پل اصلی لورک باغ، خاکریزی توسط دو کامیون و کمپرسی و لودر برای تقویت سنگ تراش ها کنار رودخانه محمد آباد لورک باغ ، باز کردن پل رودخانه قرقری برای هدایت آب دریا توسط دستگاه بیل مکانیکی، اعزام دستگاه بیل مکانیکی برای روستای سنجری و روستای خوشداد کهنه برای تقویت خاکریز و همچنین مسدود کردن مسیل سیل آب در روستای پودینه را از جمله اقدامات مهندسی این قرارگاه دانست.

گفتنی است نیروهای سپاه و بسیج از همان ساعات اولیه در کنار مردم در حال خدمت رسانی می باشند.

انتهای پیام/
کد مطلب: 423216
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *